Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Na Kuvajt a Estonsko bez Šilhavého. Kouč národního týmu má koronavirus

Čeští fotbalisté se budou muset v přátelském utkání proti Kuvajtu a závěrečném zápase kvalifikace mistrovství světa obejít bez svého trenéra. Jaroslav Šilhavý měl před začátkem srazu pozitivní test na koronavirus, přestože je očkovaný. Nemoc už prodělal vloni. Mužstvo v posledních dvou duelech letošního roku povede asistent Jiří Chytrý. 

Je nám líto, video expirovalo.
Šilhavý bude na Kuvajt a Estonsko chybět, tým povede Chytrý

Chytrý už národní mužstvo vedl vloni v říjnu v zápase Ligy národů ve Skotsku, kde český tým prohrál 0:1. Hlavní kouč Šilhavý se tehdy poprvé nakazil koronavirem a na lavičce reprezentace scházel. Ze zdravotních důvodů chyběl už minulý týden na nominační tiskové konferenci před nadcházejícími duely, na níž ho zastoupil rovněž Chytrý.

"Přestože je trenér Šilhavý očkovaný, vyšel mu pozitivní test. Dobrá zpráva je, že za posledních 12 dní se nepotkal s žádným členem reprezentace. Musí ho zastoupit asistent Jiří Chytrý. Jarda bude on-line přítomen na všech poradách a věřím, že to dotáhneme v obou utkáních k vítězným koncům," řekl manažer reprezentace Libor Sionko.

"Pro nás je to samozřejmě komplikace, ale i na tuto variantu jsme byli připravení. Vloni ve Skotsku jsme si to vyzkoušeli. S Jardou budeme v častém kontaktu a budeme všechno probírat. Věřím, že oba zápasy zvládneme úspěšně," dodal Chytrý.

Reprezentace má s koronavirem letos na podzim problémy poprvé. Vloni naopak tým zasáhl covid-19 opakovaně. Před rokem v září kvůli dvěma pozitivním testům u členů realizačního týmu dokonce musel původní výběr do karantény a domácí utkání se Skotskem odehrálo narychlo složené nové mužstvo. Koronavirus se pak reprezentaci nevyhnul ani vloni v říjnu a listopadu.

Český tým se sešel dnes kolem poledne v Praze, kde se bude chystat na čtvrteční přípravné utkání proti Kuvajtu v Olomouci. Na Hanou se mužstvo přesune ve středu. V úterý 16. listopadu pak reprezentanti odehrají na Letné poslední zápas kvalifikační skupiny o postup na mistrovství světa proti Estonsku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články