Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Jankto neodletěl do Bruselu, reprezentaci proti Belgii nepomůže

Z nominace české fotbalové reprezentace před nedělním utkáním kvalifikace mistrovství světa v Belgii vypadl křídelník Jakub Jankto. Pětadvacetiletý záložník španělského Getafe kvůli zranění neodletěl do Bruselu a odpojil se od národního týmu. Trenér Jaroslav Šilhavý místo něj nikoho nepovolal.

Vladimír Coufal pomáhá zraněnému Jakubu Janktovi
zdroj: REUTERS

Janktovo zranění nesouvisí s jeho odstoupením ve čtvrtečním domácím měření sil s Běloruskem (1:0) v Ostravě, ve kterém musel v 77. minutě střídat kvůli křečím. Vedle utkání v Belgii přijde i o středeční přípravný zápas s Ukrajinou v Plzni.

"Nejde o nic závažného, snad budu brzy ready," uvedl Jankto na sociální síti. "Stalo se to během včerejška. Omlouvám se, ale dohoda je, že nebudeme konkrétní. Klub nás o to požádal. Nechci ani nijak mlžit, ale musíme to respektovat," řekl Šilhavý.

Jankto je již šestým hráčem z původní nominace, o něhož reprezentace přišla. Kvůli zranění se omluvilo také trio ze Slavie brankář Ondřej Kolář a obránci Ondřej Kúdela s Janem Bořilem. Stopeři David Zima a Jakub Brabec vypadli z mužstva kvůli tomu, že uzavírali přestupy do zahraničí.

"Je to realita. Přibyla další absence, nicméně jsou tu další hráči, kteří se musejí a chtějí poprat o svoji šanci. Půjde do hry další hráč a uvidíme, jak to zvládne," prohlásil Šilhavý.

Národnímu týmu schází i řada dalších hráčů v čele s elitním útočníkem Patrikem Schickem, který si odpykává disciplinární trest po březnovém vyloučení ve Walesu. Kouč Šilhavý má aktuálně ve výběru na Belgii 22 fotbalistů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy