Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Trenér mi vyčetl, že se neusmívám. Nevím, proč v Burnley nehraju, přiznal Vydra

Je ze současné fotbalové reprezentace jediný, kdo hraje Premier League, a na Ostrovech se chce ukázat. Matěj Vydra, který má v anglickém výběru dva spoluhráče, si totiž v Burnley moc nezahraje. "Vyšlo to dobře, že zrovna hrajeme s Anglií a já v Burnley nehraju. Když by mi to vyšlo, tak bych mohl vyslat jasnou zprávu. Ale v první řadě bych musel nastoupit, pak podat výkon a pak bych mohl něco říkat," řekl útočník.

Matěj Vydra
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Má tak před pátečním kvalifikačním zápasem o mistrovství Evropy o motivaci víc. "Wembley je nádherný stadion, byl jsem tam dvakrát. Sice jsme dvakrát prohráli 0:1, ale věřím, že do třetice to snad bude lepší," dodal šestadvacetiletý forvard.    

Naposledy byl v základní sestavě Burnley na konci ledna v Anglickém poháru proti Manchesteru City. Od té doby jako střídající hráč odehrál dohromady jen 14 minut. "Nemám úplně jednoduché období, v hlavě mám, že nehraju. V lednu se můj agent snažil, abych odešel někam na hostování. Bylo šest nabídek, ale trenér Burnley řekl, že jsem jiný typ útočníka, než má, že mě chce mít v klubu. Kvůli nároďáku jsem chtěl víc hrát, ale ani to mi nevyšlo," uvedl.

S koučem Seanem Dychem svou situaci probíral. "Všechno podle něj na tréninku dělám správně, nasazení a věci okolo. Na tréninku se mu líbím, ale zápas má asi vymyšlený jinak takticky. A pak řekl jednu takovou zajímavou věc: že se málo usmívám na tréninku. Že to je to negativní, co na mě má. Je to těžký boj, máme jen dva body na sestupovou příčku," uvedl Vydra.    

Kde jsou silné stránky Anglie a mají Češi proti Albionu šanci? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast:

"Když jsem byl na začátku v Burnley, tak jsem dvě kola po sobě nastoupil v základu, dvakrát se vyhrálo a pak mě ze sestavy vyndal. Nevíte, co se stalo. Pak 12 kol nevyhrajeme a sestava je stále stejná. Ale já jsem hráč a sám se do sestavy dát nemůžu," podotkl Vydra.

"Nejvíc frustrující je, bude to znít blbě, ale my na Liverpoolu skoro za 90 minut nic nemáme, já tam jdu a udělám asistenci. Proti Leicesteru prohráváme 1:2, jdu tam na dvě minuty a mám víc střel než tři naši útočníci dohromady. I když jsem to spálil. Ale to je asi můj názor. Musím se asi víc usmívat," dodal Vydra.    

Vzhledem k malému vytížení v klubu ho pozvánka od reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého k zápasu v Anglii a následnému přípravnému utkání s Brazílií hodně potěšila. "Jak byl poslední sraz, tak jsem v Premier League odehrál pár minut, akorát pak dva zápasy FA Cupu. Jsem rád, že tu jsem a můžu být při takové příležitosti, jako jsou tyhle dva zápasy. Moc Čechů, co hrají v Anglii, není," konstatoval.    

V anglickém výběru má dva spoluhráče z Burnley: brankáře Toma Heatona a obránce Jamese Tarkowského. "O to to bude pikantnější. Jen jsme si řekli, že buď před zápasem, nebo po něm prohodíme pár slov. Doufám, že tam uděláme výsledek, abych je pak mohl popichovat," přál si Vydra.    

Před odjezdem na sraz do Prahy dělal rozhovor pro anglickou asociaci. "Vzali si mě jako hráče, který hraje Premier League. Ano, budou si věřit, že jsou favorit skupiny, zvlášť po Lize národů. Ale teď už vás může potrápit i nějaký trpaslík. Navíc my tu máme kopáče, kteří umí hrát fotbal," dodal Vydra.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy