Je nám líto, video expirovalo.

Tátu jsem viděl poprvé se slzami v očích, řekl po emotivním večeru střelec Ondrášek

Lepší debut si ani nemohl přát. Fotbalista Zdeněk Ondrášek jako náhradník rozhodl o senzační výhře 2:1 nad Anglií v domácím zápase kvalifikace mistrovství Evropy. Třicetiletý útočník Dallasu dostal ve vápně přesnou zpětnou přihrávku od Lukáše Masopusta a nemýlil se.

Reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek slaví gól
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Ondrášek na stadionu v Edenu přišel na hřiště v 65. minutě za Patrika Schicka a po dvaceti minutách z první střely v zápase skóroval. "Mně to ještě nedošlo do hlavy. Jsem strašně rád, že jsem dostal šanci, i když jsem s ní proti Anglii úplně nepočítal. Jsem strašně rád, když vidím všechny šťastné. Myslím, že měl táta slzy v očích a možná poprvé jsem ho tak viděl. Takže neuvěřitelný večer," řekl Ondrášek.

V šestnáctce se po přihrávce Masopusta odpoutal od anglických obránců a přesnou střelou k tyči překonal brankáře Jordana Pickforda. "Skoro všechny góly jsem v Dallasu dal takhle z jedničky, co mě našli kluci. Říkal jsem Janktovi, že když bude mít balon, tak ať to zkouší centrovat. Masovi (Masopustovi) jsem to neřekl, ale udělal to výborně. Já se snažil trefit bránu," popsal Ondrášek.

Když ho reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý poslal na trávník, nervózní nebyl. "Prostě jsem se těšil. Šel jsem tam s tím, že je mám presovat, podržet balon. Kudy (Kúdela) se mě ptal, jestli dám gól. Já řekl, že dám. Jsem za to strašně rád, ale ještě mi to nedošlo. První zápas v českém dresu a ještě dát vítězný gól Anglii, je to neuvěřitelné, ale je to výsledek a vydřené vítězství celého týmu," uvedl bývalý hráč Českých Budějovic, norského Tromsö nebo Wisly Krakov.

Vůbec si nepamatoval, jak branku oslavil. "Tam ani myšlenky nebyly. Běžel jsem do kluků k lajně. Myslím, že Hušby (Hušbauer) tam už stál s otevřenou náručí, skočil jsem do nich. Ani nevím, jestli jsem se smál. Byl jsem úplně jinde," přiznal Ondrášek.

Krátce před gólem v nadějné pozici zazmatkoval, ale to ho nijak nerozhodilo. "Zdálo se mi, že Maguire má blíž do balonu a půjde tam. Šel jsem do toho skluzem, že mu to nějak zablokuju, a on se najednou zastavil. Takže to vypadalo určitě komicky a vyčítal jsem si to. Ale důležité bylo, že jsem na to ve vteřině zapomněl a soustředil se na další balony. Maso to udělal neuvěřitelně, pak mě našel a padlo to tam," prohlásil Ondrášek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy