Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Reprezentace bude v Černé Hoře bez Krále. Chybět bude i dalších šest hráčů

Od české fotbalové reprezentace se na cestě ze sobotního utkání kvalifikace mistrovství Evropy na Faerských ostrovech odpojil i záložník Alex Král. Vedení národního celku už dříve informovalo, že úterní přípravný zápas v Černé Hoře vynechá také další šestice hráčů z původní nominace. Trenér Jaroslav Šilhavý bude mít v Podgorici k dispozici 15 hráčů do pole a tři brankáře.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Faerské ostrovy – Česko

Král podle tiskové zprávy reprezentace nebude s týmem pokračovat, protože závěr bundesligové sezony dohrával s drobnějšími zdravotními problémy. V sobotu při vítězství 3:0 na Faerských ostrovech nová posila Unionu Berlín nechyběla v základní sestavě a absolvovala 89 minut.

Během mezipřistání v Praze na odpolední cestě z Tórshavnu do Podgorici se od týmu na základě předešlé dohody s kluby odpojili také obránci Vladimír Coufal, Tomáš Holeš, David Jurásek a Ladislav Krejčí mladší a útočníci Václav Jurečka s Janem Kuchtou.

"Mají za sebou extrémně náročnou sezonu. Vzhledem k tomu, že v Černé Hoře nás čeká příprava a chceme dát šanci i jiným hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak těmto hráčům samotným, tak jejich klubům. Domluva se Spartou i se Slavií byla v tomto směru naprosto bezproblémová," uvedl reprezentační manažer Tomáš Pešír.

"Snad i tento malý detail pomůže k tomu, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou sezonu. To, aby byly úspěšné v evropských pohárech, je i v zájmu reprezentace a celého českého fotbalu," dodal Pešír.

Národní mužstvo úterním zápasem v Černé Hoře uzavře sezonu. Reprezentace se znovu sejde v září, kdy se opět rozběhne evropská kvalifikace. Po třech zápasech český tým vede svou skupinu se sedmi body.

V pondělí reprezentanti v Černé Hoře absolvují tradiční předzápasový trénink. Utkání bude mít výkop v úterý v 18:00. Přímý přenos sledujte od 17:40 na programu ČT sport a na ČT sport Plus. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články