Následuje
MS 2020 Německo

Reprezentace bude hostit Anglii v Edenu. Severní Iry vyzve na Letné

Nejbližší dva zápasy národního týmu se odehrají v Praze. Česká reprezentace 11. října v kvalifikačním zápase o postup na mistrovství Evropy 2020 vyzve Anglii v Edenu. O tři dny později se v přípravném duelu proti Severnímu Irsku představí na Letné. Do volného prodeje půjdou lístky v září.

Utkání Anglie - Česko
zdroj: Reuters autor: David Klein

Vstupenky budou k dispozici na internetové stránce www.vstupenkyfotbal.cz. Od 26. srpna si je budou moci na obě utkání pořídit členové Fanklubu české reprezentace. Volný prodej na Severní Irsko začne 2. září, o týden později budou k dispozici balíčky na oba duely. Volný prodej na Anglii začne 13. září. Na obě utkání budou k dispozici také VIP lístky.

Vstupenky na oba zápasy jsou rozdělené do tří cenových kategorií. Zatímco na souboj se Severním Irskem vyjdou nejlevnější místa na 200 korun a další na 400 korun a 600 korun, proti Anglii si fanoušci budou muset připlatit. Nejlevnější lístky na kvalifikační duel vyjdou na 900 korun, druhá kategorie na 1900 korun a nejlepší sedačky na 2900 korun.

"Věřím, že jsme se trefili do takové cenové hladiny, která odpovídá výjimečnosti zápasu. Vždyť Anglie je čtvrtý tým posledního mistrovství světa a na soupisce má spoustu opravdu hvězdných jmen. Průměrná cena vstupenek je navíc nižší, než byla v březnu na přípravný duel proti Brazílii. Proto věřím, že jsme našli rozumný kompromis mezi hodnotou exkluzivity utkání a snahou učinit ho dostupným co největšímu počtu našich fanoušků," prohlásil předseda FAČR Martin Malík. Na "kanárky" se ceny lístků pohybovaly mezi 990 a 2490 korunami.

Reprezentace už na obou pražských stadionech letos hrála. V Edenu podlehla Brazílii 1:3, na Letné porazila v kvalifikaci Bulharsko 2:1.

"Zápas proti Anglii bude dalším vrcholem tohoto roku, a tak byl Sinobo Stadium jako největší stadion v Česku v tomto směru jasnou volbou. Co se týká přípravného utkání proti Severnímu Irsku na Letné, zde jsme museli vzít v potaz jasný požadavek soupeře, který si přál hrát v Praze. Navíc se i národní tým cítí na tomto stadionu vždy dobře, což potvrdil například červnovým vítězstvím proti Bulharsku," uvedl Malík.

Na Anglii se těší také trenér Jaroslav Šilhavý. "Domácí zápas proti Anglii samozřejmě bude velkou událostí pro celý český fotbal. Už se na to utkání všichni těšíme, i když opravdu vážně na něj začneme myslet až po zářijovém srazu. Proti Severnímu Irsku to pro nás zase bude velmi cenná příprava, která nám může pomoct před listopadovým závěrem kvalifikace," uvedl reprezentační kouč.

Národní tým podlehl v úvodu kvalifikace Anglii 0:5. V červnu porazil Bulhary a v Olomouci zdolal Černou Horu 3:0. V pětičlenné skupině patří Čechům druhá pozice za vedoucím Albionem.

Před říjnovým dvojzápasem čekají reprezentaci v září ještě dva kvalifikační duely: 7. září v Kosovu a o tři dny později v Černé Hoře. Kvalifikační skupinu pak Češi zakončí v listopadu doma s Kosovem a následně v Bulharsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy