Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Poborský a Šmicer jsou mezi 34 ambasadory Eura 2020

Karel Poborský a Vladimír Šmicer se dočkali velké pocty. Stali se jedněmi z ambasadorů fotbalového mistrovství Evropy, které v roce 2020 při příležitosti 60. výročí šampionátu přivítá dvanáct evropských měst.

Karel Poborský na Euru 1996
zdroj: GettyImages

Poborský se Šmicrem na Euru v roce 1996 pomohli českému týmu až k postupu do finále, kde výběr trenéra Dušana Uhrina podlehl Německu. Poborský, který mimo jiné slavným lobem rozhodl čtvrtfinále s Portugalskem, poté zamířil do Manchesteru United. Šmicer už před turnajem přestoupil do Lens a posléze vyhrál Ligu mistrů s Liverpoolem.

Dalšími ambasadory jsou například Alessandro del Piero, Marcel Dessaily, Ruud Gullit, Thierry Henry, Jürgen Klinsmann, Patrick Kluivert, Henrik Larsson, Brian Laudrup, Luís Figo, Lothar Matthäus, Robert Pirés, Peter Schmeichel, Alan Shearer, David Trezeguet, Xavi Hernández nebo Gianluca Zambrotta.

Mistrovství Evropy se příští rok uskuteční od 12. června do 12. července. Hostit jej budou Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukurešť, Budapešť, Kodaň, Dublin, Glasgow, Londýn, Mnichov, Řím a Petrohrad.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy