Následuje
MS 2020 Itálie

Odhodlaný Kadeřábek: Aspoň se v prohře nemusíme babrat a můžeme to hned odčinit

Do vyrovnávacího gólu Kosova měli čeští fotbalisté zápas pod kontrolou, pak to ale nezvládli, myslí si Pavel Kadeřábek. Prohru 1:2 považuje za ránu, zatím ale ne za zásadní komplikaci. Věří, že tým hned v úterý v Černé Hoře ukáže, že šlo o ojedinělý výpadek. "Můžu odpřisáhnout, že do zápasů dává každý z nás všechno," říká obránce Hoffenheimu. Přímý přenos utkání odvysílá ČT sport a web ctsport.cz od 20:15.

Pavel Kadeřábek
zdroj: Letní olympijské hry autor: Paprskář Pavel

"Všichni viděli, že tohle nebyl náš výkon, i my to víme. Nezvládli herně ani výsledkově. Důležitá teď bude naše reakce," řekl Kadeřábek.

"Je dobře, že máme hned další zápas, že se v tom nepovedeném utkání nemusíme babrat týden nebo nějakou dobu. Máme možnosti to hned odčinit. Naše reakce musí být taková, že si všichni řeknou: OK, byl to ojedinělý výpadek a tady zase vidíme ty kluky, které jsme viděli před třemi měsíci," dodal.

Reprezentanti nenavázali na dvě červnové domácí výhry s Bulharskem a Černou Horou a po polovině z osmi zápasů kvalifikační skupiny se propadli na nepostupové třetí místo dva body za druhé Kosovo.

"Je to komplikace, ale ne zásadní. Kosovo ještě nehrálo s Anglií, pořád máme před sebou soupeře, které musíme porážet. Máme doma Kosovo. Když budeme zvládat naše zápasy, výhoda bude na naší straně. Nepůjde to však výkonem jako v sobotu," dodal sedmadvacetiletý bek.

Kosovo působilo jako více motivované. "Tohle je strašně vrtkavé téma. Určitě přece nejdeme do utkání, že ho nechceme vyhrát, nechceme být zapálení. Hrajeme za reprezentaci, kouká na nás celá republika, Evropa, svět, odráží to obraz naší republiky. Dáváme do toho vše, když se ale nepovede pár přihrávek, řeč těla najednou vypadá jinak. Kdybychom vedli o dva góly, zápas vypadal jinak," řekl Kadeřábek.

Zápas v Černé Hoře může být pro vývoj kvalifikace zlomový. "V téhle situaci to určitě bude klíčové. Musíme se herně zlepšit, být víc na balonu a zvýšit důraz, který nám trochu chyběl. V červnu jsme sice doma Černou Horu porazili 3:0, ale tak hladké to nebylo. Dali jsme gól skoro ze všeho. Že bychom je herně přejeli, to ne. Bylo tam pořád dost prostoru na zlepšení."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy