Následuje
FIS magazín SP

Nominace do reprezentace? To musí být vtip. Angličan Hudson-Odoi nechtěl věřit pozvánce

V anglické lize letos nebyl ani v jednom zápase v základní sestavě. I proto když poprvé uslyšel o nominaci do anglické reprezentace, myslel si talent Chelsea Callum Hudson-Odoi, že je to vtip. O to větší radost osmnáctiletý útočník měl, když ho trenér Albionu Gareth Southgate skutečně povolal na kvalifikační zápasy proti České republice a Černé Hoře.

Callum Hudson-Odoi na tréninku anglické reprezentace
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: James Wilson

Hudson-Odoi minulý týden dostal premiérovou pozvánku do anglické jednadvacítky, kde se ale moc neohřál a rovnou zamířil o patro výš. Pomohlo mu i to, že Southgateovi před začátkem bojů o Euro 2020 vypadlo několik zraněných hráčů.

"Bláznivý zážitek, ale jsem šťastný. Myslel jsem, že si trenér dělá legraci. Byl jsem v šoku, a když jsem slyšel, že opravdu jedu za áčkem, nemohl jsem tomu věřit," řekl Hudson-Odoi.

"Reprezentace je pro mě splněným snem. Musím tvrdě pracovat, užívat si každý moment a pokusit se zaujmout, když dostanu příležitost," doplnil odchovanec Chelsea.

Kde jsou silné stránky Anglie a mají Češi proti Albionu šanci? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast:

Hudson-Odoi v prvním týmu "blues" debutoval v prosinci 2017 a od té doby ve 23 soutěžních zápasech dal pět gólů a přidal čtyři asistence. Po podzimu však nebyl spokojený s herním vytížením a v lednu podal žádost o přestup. Velký zájem měl Bayern Mnichov, ale Chelsea nabídku na údajných 35 milionů liber (asi miliardu korun) smetla ze stolu.

Mistr světa do 17 let z roku 2017 v tomto ročníku Premier League jen šestkrát naskočil jako náhradník. Mnohem víc prostoru od trenéra Chelsea Maurizia Sarriho dostával v Evropské lize, kde zasáhl do všech osmi utkání a vstřelil čtyři branky. Své statistiky by Hudson-Odoi rád vylepšil ve čtvrtfinále soutěže s pražskou Slavií.

Angličtí fotbalisté se chystají na zápas s Českem

Podle Sarriho by na londýnského rodáka s ghanskými kořeny neměla být kladena příliš vysoká očekávání. "Jsem přesvědčený o tom, že je to skvělý hráč. Ale podle mě hráč v osmnácti letech nemůže být na vrcholu. Tam se dostane ve 22 nebo 23 letech, jako každý jiný hráč," prohlásil italský kouč Chelsea.

"Myslím, že v osmnácti letech takový tlak může být nebezpečný, můžete ztratit cíl. V osmnácti letech je cílem, abyste se zlepšovali mentálně, takticky i fyzicky," dodal Sarri.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy