Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Neporazili jsme Wales ani Chorvatsko. To bylo klíčové, řekl Hapal k neúspěchu Slovenska

O hlavních faktorech nezdaru slovenské reprezentace v kvalifikaci na Euro 2020 má trenér Pavel Hapal jasno. Podle českého stratéga bylo rozhodující, že jeho svěřenci nedokázali ani jednou zdolat Chorvatsko a Wales. Slováci skončili ve skupině E třetí, o vstupenku na evropský šampionát proto budou bojovat v březnovém play-off Ligy národů, kde musí vyhrát dvě utkání. První je čeká doma proti Irsku.

Kouč slovenské reprezentace Pavel Hapal na tiskové konferenci
zdroj: PA autor: Nel Pavletic/PIXSELL

"Neporazili jsme Wales ani Chorvatsko. To bylo klíčové. Vyhráli jsme dvakrát nad Maďarskem, i když jsem zaslechl, že je to prý papírově slabší soupeř. Sami víte, že ten dvojzápas byl o něčem jiném. Velmi nervózní a specifický. Mrzí mě, že jsme nedokázali zdolat Wales alespoň doma, protože jsme na to měli," řekl Hapal po závěrečném duelu kvalifikace, v němž Slováci zdolali v úterý Ázerbájdžán 2:0.

Kdo je favoritem ME a jaké šance mají Češi? Poslechněte si Fotbal fokus podcast:

Slovensko doma Chorvatům podlehlo 0:4 a venku 1:3. Ve Walesu prohrálo 0:1 a doma remizovalo 1:1. Za prvním Chorvatskem si tak ze druhé pozice zajistili účast na Euru Velšané, kteří si v úterý v přímém souboji o postup poradili s Maďary 2:0. Slovensko za nimi zaostalo o bod.

Hapal přiznal, že by se s odstupem času zachoval v několika duelech jinak. "Říká se, že po bitvě je každý generál, ale určitě i vy víte, co by se mělo udělat jinak, když se v zápase něco nepodaří nebo se prohraje. Takto to cítím i já a v některých utkáních bych udělal něco jinak. Možná bych poslal na hřiště jiné hráče. Nebo změnil způsob a styl hry. Ale už se to nedá vrátit. Už je to tak," pokračoval padesátiletý kouč.

Slováci budou v semifinále Ligy národů hostit 26. března Iry. Pokud je vyřadí, ve finále se střetnou s Bosnou a Hercegovinou, nebo Severním Irskem. 

Je nám líto, video expirovalo.
Slováci nezaváhali s Ázerbájdžánem, ale o ME musí zabojovat v Lize národů

"Viděli jsme je v zápase proti Dánsku, nepodařilo se jim přes něj postoupit. Hráli ale dobře, silní byli hlavně v závěru. Budeme se na ně muset připravit. V pondělí jsme se tím trochu zaobírali, ale vůbec jsem to neřešil. Bohužel, budeme se tím muset více zaobírat až teď, protože se nám nepodařilo postoupit skrze kvalifikaci," konstatoval Hapal.

Pozitiva převažují

K národnímu týmu nastoupil v říjnu 2018. Navzdory neúspěšné kvalifikaci u něj z působení u mužstva převládají pozitiva. "Zklamání je z toho, že jsme nepostoupili. Když jsme začínali, měli jsme k dispozici určitý kádr. Potom jsme přišli o tři zkušené hráče, kteří ukončili reprezentační kariéru, což jsme museli řešit a zabudovali jsme mladé. Myslím si, že se nám to celkem daří," prohlásil někdejší trenér Žiliny či pražské Sparty.

"Samozřejmě, bude to chtít ještě trochu trpělivosti. Na druhé straně, tento tým určitě má svůj potenciál. Věřím, že když jsme se mohli dostat přes kvalifikaci, tak se můžeme dostat určitě i přes baráž. Svůj rok mám vyhodnocený a beru ho spíše pozitivně než negativně. Pochopitelně teď převládá hlavně to, že jsme nepostoupili," zakončil Hapal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy