Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Uzávěrka dne

Krejčí se v Boloni dočkal šance: Musel jsem se kousnout a makat

Ve velké pohodě dorazil na sraz fotbalové reprezentace Ladislav Krejčí. Sedmadvacetiletý fotbalista totiž odehrál poslední tři zápasy za Boloňu v italské lize v základní sestavě a v neděli dokonce z pozice levého obránce dal teprve druhý gól v Serii A. Teď už ale myslí na kvalifikační zápas s Anglií. Páteční zápas Česko - Anglie můžete sledovat v přímém přenosu na ČT sport a na webu ctsport.cz.

Reprezentační záložník Ladislav Krejčí
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Je příjemnější, když člověk nastupuje a pomůže týmu. Býval jsem hodně produktivní. V Itálii jsou to ale víceméně jen asistence, góly nepřicházely. Jsem rád, že včera tam padl gól. Škoda že nebyl vítězný a nebylo to za tři body," řekl novinářům Krejčí k prvnímu gólu, který dal od roku 2016. Jeho trefa hlavou pomohla Boloni k bodu za remízu 2:2 s Laziem Řím.

V první sezoně odehrál za Boloňu v Serii A 37 zápasů, ale v následujících dvou sezonách pak přidal dohromady jen třicet. I proto uvažoval o přestupu. "Ale pak jsem se vrátil do Boloni, začala příprava, a ať už to byl trenér Inzaghi nebo Mihajlovič, tak mi bylo řečeno, že klub se mnou počítá, i když jsem si myslel, že to vypadá na hostování. V tu chvíli nemáte na vybranou. Musíte se kousnout a makat," řekl hráč, který dosud hrál většinou krajního záložníka.

Co musí Češi proti Anglii změnit a může stát tým na slávistech? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast:

Trpělivost se mu vyplatila. "Snažil jsem se pořád dělat všechno stejně a věřit, že šance přijde. Přišla párkrát na konci sezony, potom v přípravě, jelikož se zranil spoluhráč, tak jsem toho docela dost odehrál. Věřil jsem, že dostanu příležitost hned od začátku, ale to se nestalo. Musel jsem počkat na svoji šanci, která teď přišla. A teď se snažím, abych ji využil a přesvědčil trenéra, aby mi dal víc zápasů," uvedl Krejčí.

V Boloni ale místo na levém kraji zálohy nastupuje v obraně. "Máme hodně individuálních tréninků a videí, kde se mi snaží pomoct. Učí mě správné postavení. Není to úplně jednoduché, protože to není moje přirozená pozice. Je to zase něco nového a snažím se to naučit. Může mi to třeba pomoct do budoucna, protože bude víc pozic, na kterých budu moct nastoupit," konstatoval Krejčí.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalová reprezentace se připravuje na šlágr kvalifikace s Anglií

Italský klub před sezonou zasáhla nepříjemná zpráva, jelikož jeho trenér Siniša Mihajlovič oznámil, že trpí akutní leukémií. "Pro nás všechny to byla obrovská rána. Byli jsme z toho špatní," konstatoval Krejčí. Mihajlovič z valné části připravuje mužstvo na dálku. "Každý trénink sleduje on-line, má video, kdy mu to promítají na počítači. Je v kontaktu s asistenty, okamžitě dokáže reagovat na trénink a měnit v něm věci," vyprávěl český reprezentant.

I přes pokračující léčbu se Mihajlovič zapojuje i přímo. "Před prvním zápasem Serie A nám slíbil, že bude na lavičce, i když byl ještě v nemocnici. Ale opustil ji jenom kvůli tomu, že nám to slíbil, a přišel odkoučovat zápas s Veronou. Přišel i na nedělní zápas s Laziem. Měl by být vzorem pro všechny, nejen pro hráče. Nic nevzdává, bojuje. V tomhle je pro nás všechny příkladem," uvedl Krejčí.

Nic nevzdávat a bojovat chce Krejčí i v národním mužstvu, které v pátek čeká vedoucí tým kvalifikační skupiny Anglie. "Všichni vnímáme, že soupeř je favorit a že to bude složitý zápas. Bylo by ale špatně, kdybychom se před tím zápasem báli a šli do toho s tím, že jdeme prohrát. Věřím, že všichni uděláme maximum pro to, abychom uhráli dobrý výsledek," prohlásil Krejčí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články