Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Kouč Southgate: Češi hráli výborně. I naši hráči jsou jen lidé

Nepovedlo se. Anglie si výhrou proti českému celku s předstihem mohla zajistit postup na evropský šampionát. Ale. Místo oslav museli hráči Albionu v Edenu strpět první porážku v kvalifikacích po dlouhých deseti letech a 43 zápasech. Trenér Gareth Southgate po prohře 1:2 zkritizoval výkon týmu, podcenění soupeře ovšem vyloučil.

Gareth Southgate v zápase proti Česku
zdroj: ČTK/PA

"Za několik posledních let jsme získali velký kredit, ale tenhle večer jsme neudělali dost pro to, abychom vyhráli. To je jednoduché. Pravděpodobně bychom měli z takového zápasu získat bod, ale gól, který jsme v závěru dostali, byl pro tenhle večer takový typický," řekl Southgate, který vloni dovedl Angličany ke čtvrtému místu na světovém šampionátu v Rusku.

Angličané v Edenu rychle vedli po penaltě Harryho Kanea, ale už v deváté minutě srovnal Jakub Brabec a v 85. minutě otočil stav střídající český debutant Zdeněk Ondrášek.

Anglický kouč odmítl, že by jeho svěřenci po březnové vysoké výhře 5:0 ve Wembley nad českým týmem přistoupili k odvetě v Praze lehkovážně. "Určitě jsme soupeře nepodcenili, připravovali jsme se pečlivě. Věděli jsme, že Češi budou velmi motivovaní. Je třeba je ocenit, hráli opravdu výborně. Nečekali jsme ovšem, že náš výkon bude tak slabý. Ale i naši hráči jsou lidé a tohle byl jeden z večerů, kdy se to ukázalo," mínil Southgate.

Anglie prohrála utkání evropské či světové kvalifikace přesně po deseti letech a jednom dni od porážky roce 2009 na Ukrajině. "Pokud jde o tu bilanci, jednoznačně to nebyl večer, který jsme chtěli zažít. Zejména v první půli jsme nehráli dobře, odevzdávali jsme balony. Ve druhém poločase jsme si vypracovali dobré šance, ale žádnou se nám nepovedlo proměnit. A naopak jsme sami nabídli soupeři příliš mnoho šancí, aby dal gól," prohlásil Southgate.

Jen pár dní na to se otřepat

Angličané vedou kvalifikační skupinu už jen o skóre před českým týmem, mají ale jeden zápas k dobru. V pondělí se pokusí napravit ztrátu z Prahy v Bulharsku. "Musíme kolektivně přijmout tenhle výsledek, samozřejmě já jako trenér musím přijmout zodpovědnost a svůj díl viny. Teď je potřeba správným způsobem zareagovat. Máme před sebou pár dní na to, abychom se otřepali. Takový výkon a výsledek jsme zatím nezažili," prohlásil Southgate.

"Neexistují výmluvy, musíme hrát lépe. Je to pro nás trochu takový budíček. Ale pořád jsme v dobré pozici, takže není třeba panikařit. Samozřejmě ale musíme vyhrát v Bulharsku. Stále je hodně věcí, na kterých musíme pracovat," dodal Kane.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy