Sokolský zpravodaj

Kosovo si zajistilo výhru při přestřelce až v nastavení, Španělé i Poláci znovu uspěli

Vypadalo to už na jejich třetí remízu v "české" skupině A, střetnutí v Bulharsku ale Kosovu přece jenom přineslo premiérové tři body. Výhru 3:2 si hosté pojistili až trefou v třetí minutě nastavení a na Čechy ztrácí jen bod. Ve skupině F nadále válí Španělsko, které triumfovalo i ve čtvrtém duelu. Tentokrát doma porazilo Švédsko 3:0. Stejnou bilanci má Polsko v "géčku" po jasném vítězství 4:0 nad Izraelem.

Radost fotbalistů Kosova
zdroj: REUTERS autor: Stoyan Nenov

Kosovo dostal do vedení ve 14. minutě Rashica. Domácí zásluhou Ivelina Popova před odchodem do šaten srovnali a ve druhé půli díky Dimitrovovi otočili skóre. Kosovo však v 64. minutě Muriqiho zásluhou srovnalo a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat Rashani. Bulhaři po páteční porážce 1:2 v České republice prohráli i druhé utkání pod vedením nového trenéra Krasimira Balakova.

Španělsko zvítězilo i ve čtvrtém kvalifikačním zápase. O výhře 3:0 nad Švédskem rozhodl až druhý poločas. Rozdílový gól vstřelil obránce Ramos v 64. minutě z pokutového kopu. Pět minut před koncem základní hrací doby se znovu z penalty prosadil Morata a dvě minuty po něm stanovil konečné skóre Oyarzabal.

Seveřany na druhé příčce skupiny F vystřídalo Rumunsko díky triumfu 4:0 na Maltě. Třetí gól Rumunů vsítil Chipciu, který po uplynulé sezoně skončil ve Spartě po ročním hostování z Anderlechtu Brusel. Zápas ale nedohrál, jelikož v 81. minutě obdržel druhou žlutou kartu.

Stoprocentní bilanci ze čtyř utkání má rovněž Polsko, které si poradilo s Izraelem 4:0. Na třetí místo skupiny G se o bod za Izrael po výhře 4:1 v Severní Makedonii posunulo Rakousko. Slovinci si v Lotyšsku zastříleli a díky vítězství 5:0 poprvé naplno bodovali.

Třetí výhru ze čtyř zápasů oslavila Ukrajina po triumfu, kdy zdolala 1:0 Lucembursko. Srbsko ve skupině B díky vítězství 4:1 nad Litvou ve třetím duelu poprvé bralo tři body.

Stejnou bilanci jako Ukrajina má ve skupině D Irsko, které si poradilo s Gibraltarem 2:0. Po dvou remízách se Švýcary a Iry se v kvalifikaci premiérově ze tří bodů radovali Dánové, kteří porazili Gruzii 5:1.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:

Skupina A:

ČR - Černá Hora 3:0 (1:0) Branky: 18. Jankto, 49. vlastní Kopitovič, 82. z pen. Schick. (VÍCE ZDE)

Bulharsko - Kosovo 2:3 (1:1) Branky: 43. I. Popov, 55. Dimitrov - 14. Rashica, 64. Muriqi, 90.+3 Rashani.

Skupina B:

Srbsko - Litva 4:1 (3:0) Branky: 20. a 34. A. Mitrovič, 35. Jovič, 90.+2 Ljajič - 71. Novikovas z pen.

Ukrajina - Lucembursko 1:0 (1:0) Branky: 6. Jaremčuk.

Skupina D:

Dánsko - Gruzie 5:1 (2:1) Branky: 13. a 63. Dolberg, 30. Eriksen z pen., 73. Poulsen, 90.+3 Braithwaite - 25. Lobžanidze.

Irsko - Gibraltar 2:0 (1:0) Branky: 29. vlastní Chipolina, 90.+3 Brady.

Skupina F:

Faerské ostrovy - Norsko 0:2 (0:0) Branky: 49. a 84. B. Johnsen.

Malta - Rumunsko 0:4 (0:3) Branky: 7. a 29. Puscas, 34. Chipciu, 90.+1 Man. ČK: 81. Chipciu (Rumunsko).

Španělsko - Švédsko 3:0 (0:0) Branky: 64. Ramos z pen, 85. Morata z pen., 87. Oyarzabal.

Skupina G:

Polsko - Izrael 4:0 (1:0) Branky: 35. Piatek, 56. Lewandowski z pen., 58. Grosicki, 84. Kadzior.

Severní Makedonie - Rakousko 1:4 (1:1) Branky: 18. vlastní Hinterreger - 62. z pen. a 82. Arnautovič, 39. Lazar, 86. vlastní Bejtulai.

Lotyšsko - Slovinsko 0:5 (0:4) Branky: 24. a 27. Črnigoj, 29. z pen. a 44. Iličič, 47. Zajc.