Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Island si o Euro zahraje s Rumunskem, Skotsko čeká Izrael

Island sice na Euro z kvalifikační skupiny nepostoupil, naděje ostrovních fotbalistů zopakovat čtvrtfinále z minulého mistrovství Evropy stále žije. V semifinále baráže o postup na Euro 2020 se totiž Islanďané utkají s Rumunskem. Los v Nyonu také rozhodl o složení zbývajících dvojic pro play-off, ve kterých se Bulharsko utká s Maďarskem a Skotsko nastoupí proti Izraeli.

Radost islandského brankáře Hannese Halldórssona
zdroj: REUTERS autor: Albert Gea

O složení ostatních dvojic bylo jasno už po skončení kvalifikace. Slovensko vedené českým trenérem Pavlem Hapalem se ve skupině B utká s Irskem a v případě postupu nastoupí venku proti lepšímu z dvojice Bosna a Hercegovina - Severní Irsko. Ve skupině D proti sobě nastoupí Gruzie s Běloruskem a Severní Makedonie s Kosovem.

Ve skupině C se Norsko utká se Srbskem a Skotsko s Izraelem. Ve skupině A los určil Islandu za soupeře Rumunsko, druhou dvojici tvoří Bulharsko s Maďarskem. Semifinále jsou na programu 26. března, finále pak 31. března. V obou případech se hraje na jeden zápas. O účastnících baráže rozhodlo jejich umístění v Lize národů.

Vítězové baráže si zajistí poslední čtyři volná místa na mistrovství Evropy, jehož základní skupiny budou rozlosovány už 30. listopadu. Místo na turnaji, který na přelomu června a července bude premiérově hostit 12 zemí, si v kvalifikaci vybojovaly Česká republika, Anglie, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina a Wales.

Postupový "pavouk"
zdroj: reddit.com
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy