Následuje
Slavné dvojice: Romanovi

Darida snad bude na zářijovou kvalifikaci zdravý, věří Šilhavý. Ve hře je také Hložek

Zářijové pokračování evropské kvalifikace se kvapem blíží, svěřence Jaroslava Šilhavého čeká dvojutkání v Kosovu a Černé Hoře. V hlavě už se trenérovi národního týmu rodí nominace a zároveň věří, že by v ní mohli být i uzdravení záložníci Vladimír Darida s Antonínem Barákem, kteří národnímu týmu naposledy kvůli zranění scházeli. Kvalifikační utkání českého týmu odvysílá v září ČT sport a web ctsport.cz.

Jaroslav Šilhavý
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Uteklo to rychle, teď už zbývá poslední měsíc. Někteří hráči jsou ještě v přípravě, uvidíme, jak bude finální fáze probíhat. Okruh hráčů je stálý. Zranění hráči vyjma Bořka Dočkala se uzdravují, ať už je to Tonda Barák nebo Vláďa Darida. Věřím, že budou k dispozici," řekl Šilhavý.

Nevyloučil, že by na důležitý zářijový dvojzápas mohl povolat i nějakého nováčka. "Skloňují se mladí jako Hložek, Matoušek, Sadílek. Je to velký příslib pro náš fotbal, jsou hodně sledovaní. Pak jsou tam z ligy některá další jména, ale nechtěl bych to teď publikovat," uvedl Šilhavý.

Jeho svěřenci po dvou červnových výhrách figurují v kvalifikační skupině na postupovém druhém místě o bod před třetím Kosovem. "Jsou nejblíže, proto jsou asi náš největší konkurent. Troufám si říct, že Kosovo je z těch tří týmů Kosovo, Černá Hora a Bulharsko takové nejkompaktnější. Řadil bych je malinko výš. Doma ještě budou mít výhodu domácího prostředí, nicméně věřím, že ten zápas zvládneme," řekl Šilhavý.

Kosovo zatím doma odehrálo jeden zápas, v němž remizovalo s Bulharskem, další čtyři body získalo venku. "Prostředí bude bouřlivé, ale co byl Tomáš Galásek na zápase Bulharska v Kosovu, tak to probíhalo normálně. Žádný problém tam nebyl. Věřím, že to bude v klidu," podotkl Šilhavý.

V Kosovu se český tým představí 7. září, o tři dny později nastoupí v Černé Hoře. "Příjemné to cestování není, ale zase to není tak daleko. Budeme dva dny v Kosovu a hned po zápase přeletíme do Černé Hory. Tam se budeme připravovat na druhý zápas," nastínil Šilhavý.

Trenér Jaroslav Šilhavý na tréninku reprezentace
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Do srazu týmu ještě plánuje vyrazit do zahraničí za krajánky. "Byli jsme se teď podívat na přípravném utkání Augsburgu s Boloňou. Viděli jsme Marka Suchého a Láďu Krejčího na opačné straně. Tady u nás samozřejmě máme pořád na očích Slavii, Plzeň, Spartu i ostatní tuzemské týmy, kdyby se tam někdo objevil. Chystáme se ještě do Itálie a pravděpodobně do Anglie, minimálně s těmi kluky promluvit. Teď je to to finále," uvedl kouč.

Nepovažuje za problém, že česká liga měla kvůli nadstavbě rekordně krátkou letní pauzu a začala nezvykle brzo. "Věřím, že ne, naopak. Samozřejmě kluci, co hráli za nároďák, neměli odpočinek takový. Ale trenéři to většinou přizpůsobili. Naše liga začala jako jedna z prvních, kluci už herní praxi mají, což bylo vidět třeba na Spartě proti Trabzonsporu," dodal Šilhavý.

Šilhavý driloval novináře

Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý si našel čas na netradiční trénink. V Praze na Strahově si vzal na starost dvě desítky novinářů. Rozcvičku měl na starosti kondiční trenér Ondřej Bejbl. Šilhavý pak spolu s asistentem Jiřím Chytrým připravili pestrý trénink, v němž byla klíčová hra s míčem. A na závěr nechybělo ani utkání.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy