Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v 10 tancích

Darida se stihl dát dohromady a těší se na zápasy s Anglií a Brazílií

Oddechl si, že jeho zranění nebylo vážné. Záložník Vladimír Darida se bál, že ho problémy se stehnem připraví o zápasy národního týmu s Anglií a Brazílií, ale nakonec se dal dohromady. Fotbalista berlínské Herthy, kterého trenér Jaroslav Šilhavý jako náhradníka dodatečně nominoval, měl radost, že o výjimečný reprezentační sraz nepřišel.

Vladimír Darida
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"V první moment to vypadlo mnohem hůř. První vyšetření vypadalo, že je sval natržený a budu čtyři pět týdnů mimo. Naštěstí se druhý den na rezonanci ukázalo, že to tak vážné není. Od té doby jsem dělal všechno, abych byl co nejdřív fit," řekl Darida.    

Kvůli zranění stehna vynechal tři zápasy německé ligy. Minulý týden se ale vrátil do tréninku a o víkendu nastoupil na více než hodinu za juniorku. "Včera jsem si chtěl potvrdit, že za těch pár dní, co jsem byl mimo, jsem nic neztratil. Odehrál jsem 65 minut, cítil jsem se dobře, takže jsem připravený, proto jsem tady," uvedl Darida.    

Na kvalifikační utkání v Anglii a následný přípravný zápas s Brazílií se hodně těší. "Tenhle sraz a dvojzápas je trošku výjimečný. Zahrát si proti Brazílii, takových šancí možná už v životě moc nebude, pokud se třeba nedostaneme na mistrovství světa. To budou hezké zápasy a doufám, že na to budeme hezky vzpomínat," konstatoval osmadvacetiletý středopolař.    

Je nám líto, video expirovalo.
Darida se cítí dobře, hrál za U23 Herthy

V této sezoně i kvůli zdravotním problémům zasáhl jen do deseti bundesligových duelů. "Samozřejmě není příjemné, že v klubu toho tolik neodehraju, ale myslím si, že tohle můžu nahradit nějakými zkušenostmi. Věřím tomu, že budu zase platný hráč," prohlásil Darida, který je s 53 starty nejzkušenějším členem současné reprezentace.    

Podle něj český tým nesmí v pátek být na hřišti semifinalistů loňského mistrovství světa odevzdaný. "Anglie je extrémně silný soupeř, ale je to první zápas kvalifikace, takže se může stát cokoliv. My tam musíme jet s tím, že chceme přivézt nějaký bod. Bylo by určitě špatné si říkat, že jsou silní, a když prohrajeme, tak se nic neděje. Takový přístup mít nemůžeme a musíme tam chtít bodovat," řekl záložník.    

Za velkou přednost Angličanů považuje rychlost. "Všichni dokážou udělat takové přečíslení, že umí přejít jeden na jednoho v rychlostních soubojích. Mají útočníka (Harryho Kanea), kterému když dáte balon do vápna, tak se většinou nemýlí a dává góly. Jejich ofenzivní síla je extrémně vysoká," konstatoval Darida.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy