Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Chcete se rasisticky urážet? Tak ne na tribunách. Fanoušci Slovenska i Maďarska dostali trest

Až nastoupí fotbalisté Slovenska a Maďarska do dalšího utkání kvalifikace o mistrovství Evropy, budou se muset obejít bez podpory diváků. UEFA obě země potrestala za rasistické chování fanoušků během vzájemného duelu 9. září v Budapešti, který hostující svěřenci českého trenéra Pavla Hapala vyhráli 2:1.

Fanoušci Maďarska
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Kvůli násilnostem na tribunách musela ve vypjatém derby mezi týmy sousedních zemí zasahovat policejní pořádková jednotka. Maďarsko bylo vedle rasismu potrestáno za to, že fanoušci házeli předměty na hřiště a zapalovali světlice, a dostalo pokutu 67 125 eur (1,7 milionu korun). Slováci přijdou o 20 000 eur (518 tisíc korun).

Trest Slováků bude platit pro zápas 10. října v Trnavě proti Walesu a národní fotbalový svaz by rád přece jen na stadion diváky dostal. Po vzoru Slovanu Bratislava, jenž minulý týden při stejném trestu naplnil v Evropské lize stadion dětmi a porazil 4:2 turecký Besiktas, by rád svaz umožnil vstup na trnavský stadion Antona Malatinského nezletilým do 14 let.

Maďarsko si má odbýt trest 13. října proti Ázerbájdžánu.

Jedním zápasem bez diváků nepodmíněně a druhým s roční podmínkou potrestala UEFA Rumunsko za chování fanoušků v kvalifikačních zápasech proti Španělsku a Maltě. Za řádění příznivců a rasismus musí národní svaz navíc zaplatit 83 000 eur (2,1 milionu korun).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy