Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Kuchtovo odvolání bylo zamítnuto, pětizápasový trest platí

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR zamítla odvolání Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý Kuchta při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. 

Kuchta si v nastavení duelu, v němž Sparta nečekaně prohrála 1:2, ve vápně předkopl míč a podél obránce Filipa Prebsla se již k balonu nedostal. Situaci dohrál a trefil kopačkou Vliegena do hlavy. Od sudího Ladislava Szikszaye dostal nejprve jen žlutou kartu, po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru byl ale vyloučen.

Jelikož Szikszay vyhodnotil Kuchtův zákrok v zápise o utkání jako surovou hru, mohl reprezentační útočník podle disciplinárního řádu za tento druh prohřešku dostat trest v rozmezí od jednoho do šesti duelů, a navíc pokutu až 50 tisíc korun. Disciplinárka mu před týdnem udělila téměř nejvyšší možný trest, neboť usoudila, že hráč mohl střetu své nohy s brankářem zabránit.

Letenským se zdál postih příliš vysoký a v pondělí se proti verdiktu odvolali k odvolací komisi. Argumentovali tím, že útočník, který přišel do Sparty v létě na hostování z Lokomotivu Moskva, rozhodně neměl v úmyslu Vliegena zranit, že neměnil dráhu svého pohybu a že z podobných situací dává góly.

Odvolací komise ale potvrdila verdikt disciplinárky. "Odvolací komise v rámci zásady rychlosti řízení rozhodovala per rollam. Komise se zcela ztotožnila s důvody, které prvoinstanční orgán k tomuto rozhodnutí vedly. Dle názoru odvolací komise byl zákrok hráče Kuchty veden úmyslně a míra závažnosti zákroku plně odpovídá vynesenému trestu," uvedl na webu FAČR předseda odvolací komise Jan Malý.

Kuchta si již odpykal první pětinu z trestu v nedělním utkání v Českých Budějovicích, kde Sparta zvítězila 2:0. Poté, co neuspěl s odvoláním, by sparťanský útočník mohl po uplynutí poloviny trestu požádat disciplinární komisi o podmíněné odložení výkonu jeho zbytku, nebo dokonce o podmíněné prominutí. V případě, že by Kuchtovi nevyhověla ani disciplinárka, chyběl by až do šestého kola a na trávníky by se mohl vrátit až na začátku září.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články