Následuje
MS 2020 Itálie

Krmenčíkův padesátý gól odnesla Ostrava. Mohl jich už mít mnohem víc, myslí si Vrba

Michael Krmenčík se posunul za hranici padesáti vstřelených branek v domácí lize. Takový úspěch jej těší, souhlasí však s trenérem Plzně Pavlem Vrbou, že gólů na svém kontě mohl mít již mnohem více.

Střelec Viktorie Plzeň Michael Krmenčík
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Krmenčík na 50 gólů v nejvyšší soutěži potřeboval 120 zápasů. V Plzni se trefil jednačtyřicetkrát, sedm branek dal za Duklu a dvě při jiném hostování v Ostravě.

"Myslím, že už měl mít dávno minimálně 80 gólů, protože měl tolik šancí aspoň za tu dobu, co jsem tady já. Samozřejmě buďme rádi za těch 50, i když bych byl radši, kdyby jich už bylo těch osmdesát, protože bychom na tom byli asi ještě mnohem líp," řekl Vrba.

"Je dobře, že máte útočníka, který střílí tolik gólů. Zvlášť když prošel určitým obdobím po zranění, které nebylo úplně optimální. Myslím, že je dobře, že mu věříme, a on nám to oplácí vstřelenými brankami," doplnil kouč Západočechů.

Krmenčík s Vrbou souhlasil. "Asi má trenér pravdu, takže jsem jich mohl dát ještě mnohem víc. Ale když budeme pracovat takhle jako tým, tak si myslím, že jich třeba 100 nebo 150 ještě můžu dát, uvidíme. Já jsem za 50 rád, jako osobní meta je to dobré, ale chci být úspěšný s týmem," uvedl šestadvacetiletý útočník.

V zápase s Baníkem zvýšil na 2:0 po centru Adama Hlouška. Nejprve sice hlavou trefil brankáře Viktora Budinského, ale z dorážky už se i s pomocí tyče prosadil. "Adam mi dal hezký centr. Já to dal do gólmana, ten míč vyrazil přede mě a já ho akrobaticky uklidil do brány. Jen jsem si říkal, ať to není tyčka, naštěstí to zapadlo do brány. Jsem rád," řekl.

Západočeši jednoznačnou výhrou částečně odčinili minulou porážku 1:2 s Mladou Boleslaví a na druhém místě tabulky udrželi šestibodovou ztrátu na vedoucí Slavii, kterou přivítají příští týden. "Dobře jsme hráli i v Boleslavi, ale tam to byl prostě zápas blbec. U videa jsme si to rozebrali a trenér nám řekl, co bylo špatně a co jsme měli udělat líp," konstatoval.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy