Krejčí s Dočkalem mají dveře stále otevřené, řekl Jarolím po nominaci

Červnové přípravné zápasy proti Austrálii a Nigérii odehraje česká fotbalová reprezentace opět bez Ladislava Krejčího a Bořka Dočkala. Trenér Karel Jarolím nezařadil někdejší opory do nominace, ale zároveň dodal, že se oba záložníci mohou do národního týmu vrátit.

Jarolím oznámil nominaci před zápasy s Nigérií a Austrálií

Krejčí naposledy nastoupil v reprezentačním dresu začátkem září v kvalifikaci mistrovství světa v Severním Irsku, Dočkal o měsíc později proti San Marinu.

Prvně jmenovanému nepomáhá zejména situace v klubu - za Boloňu totiž v aktuální sezoně odehrál jen 12 utkání, z toho pouze dvakrát byl v základu. "Naposledy jsem s ním mluvil před soustředěním v Číně. Od té doby nebyl v sestavě a ani nenaskakoval," řekl Jarolím. "Ale předpokládám, že bude chtít svou budoucnost řešit, takže nebude od věci, když se s ním spojíme a další kroky probereme. Dveře má pořád otevřené," dodal.

Dočkal z národního týmu vypadl po přestupu z pražské Sparty do čínského Che-nan Ťien-jie a k návratu mu zatím nepomohl ani odchod do Philadelphie, byť se v zámoří postupně dostává do formy. V deseti duelech MLS vstřelil dva góly.

"Bořkova pozice je pořád dobrá," konstatoval Jarolím. "Naposledy odehrál povedený zápas a nikdo nepochybuje, že je to kvalitní hráč. Navíc v tomto termínu jeho soutěž běží, takže ho sledujeme. Až bude oficiální termín FIFA a bude podávat výborné výkony, tak nic nebrání tomu, abychom ho povolali," zakončil zkušený trenér.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Twitter.com

Hlavní zprávy