Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalová Liga mistrů: Novosibirsk - Karlovarsko

Krejčí po gólu Slovácku: Už jsem měl Uherské Hradiště za zakleté

Uherské Hradiště – Nejprve jednu obrovskou šanci spálil, avšak Ladislav Krejčí svoje zaváhání dokázal napravit na výbornou. Sparťanský záložník ranou přesně k tyči rozhodl o vítězství Sparty 1:0 na Slovácku. Tři body ho těšily o to více, že Slovácko pro něj dosud bylo zakletým soupeřem.

Ladislav Krejčí
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Vždycky, když jsme tady hráli, tak jsem byl zraněný. Jsem rád, že tentokrát už jsem mohl nastoupit. Už jsem měl Uherské Hradiště za zakleté. Byl to pro mě první zápas na Slovácku," řekl po zápase Krejčí. 

Spolu s Bořkem Dočkalem byl tahounem sparťanské ofenzivy, ale ani jednomu se dlouho nedařilo v koncovce. Zatímco Dočkal nastřelil břevno, Krejčí v dobré pozici pravačkou netrefil branku. "To jsem měl proměnit. Dostal jsem to ale na pravačku, a to není žádná moje hitparáda. Bylo to vidět. Naštěstí nás to nestálo body," zpytoval svědomí.

Zahozená šance ho namotivovala. "Hned mi blesklo hlavou, že to musím odčinit a proměnit další, protože to byla velká příležitost a byla by to velká chyba," uvedl Krejčí.

Své předsevzetí naplnil téměř okamžitě, když dal vzpomenout na svůj gól z finále mistrovství Evropy hráčů do 19 let z roku 2011. Kličkou si v rohu vápna navedl míč na levačku a křížnou střelou po zemi na vzdálenější tyč schovanou za obráncem rozhodl. "Mareček s Dočkalem to dobře zahráli na pravé straně, Bořek to přenesl nalevo, já šel jeden na jednoho, píchl jsem si to kolem Kuncla, střelil to na zadní tyč a padlo to tam," popisoval Krejčí vítěznou trefu.

Za rozhodující akci ho pochválil i protihráč Martin Kuncl. "Je to opravdu výborný fotbalista. Měl jsem to proti němu těžké. Trefil to hezky přímo mezi mé nohy," řekl obránce Slovácka.

Sparta po brance začala spoléhat hlavně na obranu a dostala se pod tlak Slovácka, které mělo několik slibných příležitostí. Především střela Jakuba Petra vypadala hodně nebezpečně. "Už jsem to viděl v bráně, ale Tomáš Vaclík tam na poslední chvíli skočil, vytáhl parádní zákrok a míč chytil," chválil Krejčí brankáře. "O výhru jsme se nebáli, ale Slovácko bylo určitě hodně nebezpečné. Obránci si ale poradili a míče dobře sbírali," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy