Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Krejčí opět zářil, o reprezentaci ale ještě přemýšlet nechce

Praha - Fotbalisté Sparty se mohou spolehnout na nového střelce. Ladislav Krejčí přispěl v sobotu dvěma góly k ligové výhře v Liberci, ve středečním úvodním semifinále Poháru České pošty zase rozhodl jediným zásahem o domácím vítězství nad Jabloncem. Přestože v poslední době sílí hlasy o jeho možné nominaci na mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině, devatenáctiletý záložník zatím na reprezentaci příliš nemyslí a soustředí se na výkony v letenském klubu.

Ladislav Krejčí proti Jablonci
zdroj: ČTK autor: Peška Stanislav

Těsnou výhru nad Jabloncem označil Krejčí za dobrý výsledek, i když uznal, že Sparta měla šance na to jet k odvetě na sever Čech s mnohem výraznějším náskokem. "Mohli jsme dát víc gólů, ale zaplaťpánbůh alespoň za ten jeden. Musíme být spokojení s tím, co jsme dali, a musíme to ještě zvládnout v Jablonci," řekl po zápase.

Loňský vicemistr Evropy do 19 let se prý na potenciální pozvánku do reprezentačního A-týmu snaží nemyslet, ale naznačil, že by pro něj účast na Euru byla velkým zážitkem. "O tomhle se těžko spekuluje, ale samozřejmě by to bylo krásné. Já o tom zatím moc nepřemýšlím, chci podat každý zápas výborný výkon a chci pomoci týmu, aby se vyhrávaly zápasy," dodal skromně pražský rodák.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřihy utkání

Sparťanský kouč Martin Hašek o Krejčím:

"Je to pokorný, pracovitý kluk. Teď chytil velkou formu a je naším nesmírně důležitým hráčem. Věřím, že si tu výkonnost udrží."

Krejčí sklidil velkou chválu od trenéra Jablonce Františka Komňackého, který je zároveň asistentem kouče národního mužstva Michala Bílka. "Láďa odehrál výborný zápas, on hraje výborně pořád. Motal nám hlavy na té naší pravé straně, nevěděli jsme si s ním často rady a byl to nejlepší hráč na hřišti," konstatoval po zápase šedesátiletý stratég.

Talentovaný záložník podle něj má kvality na reprezentaci i bez jeho přímluvy. "Samozřejmě Míša Bílek Spartu sleduje možná podrobněji než jiná mužstva a vidí, že ten hráč dorostl do reprezentační formy. Z mého pohledu bych mu ho jenom doporučil," doplnil Komňacký.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy