Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Peter Šťastný

Král: Poslední dny jsem byl pořád na telefonu. Kluci mi s adaptací ve West Hamu pomůžou

Alexi Královi se úterním odchodem do West Hamu vyplnilo dlouholeté přání zahrát si Premier League. Přiznal ale, že byl neustále na telefonu, protože do poslední chvíle nevěděl, jestli Spartak Moskva opustí. Má radost, že se v dresu "Kladivářů" setká s dalšími českými reprezentanty Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem, kteří mu pomohou s adaptací.

Alex Král slaví gól v dresu reprezentace
zdroj: REUTERS autor: David W Cerny

"Vždycky jsem si přál přestoupit do Premier League. Myslím si, že West Ham je momentálně jeden z top klubů v Premier League. Jsem strašně rád, že se to povedlo a že to vyšlo. Je super, že tam jsou i kluci. Mám z toho samé pozitivní pocity. Nikdy jsem se tím netajil, vždycky jsem si tam chtěl zahrát. Je to i zavazující, ale hrozně se na to těším," řekl Král.

Londýnský klub ho přivedl na roční hostování s opcí na trvalý přestup. "Na telefonu jsem byl pořád, protože do poslední chvíle nebylo jasné, jestli se to vůbec udělá. Čekal jsem na informace. Čtyři pět dní zpátky jsem se dozvěděl, že se jedná. Bylo to všechno hrozně rychlé," uvedl třiadvacetiletý rodák z Košic.

"Co si vzpomínám, tak všechny moje přestupy, ať to bylo do Teplic, zpátky do Slavie a ze Slavie do Spartaku a teď do West Hamu, se děly v posledním týdnu. Je to rychlé, ale není to nic nového," prohlásil Král.

Je nám líto, video expirovalo.
Král: West Ham je momentálně jeden z top klubů Premier League

Za velkou výhodu považuje, že se v jednom týmu znovu sejde s Coufalem a Součkem. "Přestože jde člověk do nového prostředí, budu tam mít kluky. V adaptaci mi pomůžou. Známe se už dlouho, ze Slavie. Pomoc je to velká," konstatoval Král, který s Pražany získal dva tituly a triumfoval s nimi i v domácím poháru.

Informace o působení v Anglii mu poskytl nyní již bývalý spoluhráč ze Spartaku Victor Moses, který hrál mimo jiné za Chelsea, Liverpool nebo právě West Ham.

"Ptal jsem se ho, jak to obecně v Anglii funguje. Vyzvídal jsem delší dobu. Jak jsem se dozvěděl o zájmu West Hamu, tak jsem se ptal kluků," podotkl Král.

S národním týmem se momentálně připravuje na čtvrteční kvalifikační zápas v Ostravě proti Bělorusku o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru. Nové angažmá bere víc jako závazek než motivaci.

"Spíš je to zavazující vzhledem k tomu, že všichni budou očekávat spoustu věcí. Je potřeba zůstat soustředěný a ostatní věci dát bokem. Věřím, že se mi to podaří. Teď nás čekají důležité zápasy kvalifikace. Musíme je zvládnout. Je to trošku tlak, ale proto fotbal hrajeme," řekl dvaadvacetinásobný český reprezentant.

V kontaktu s West Hamem zatím nebyl. "Svou roli v týmu znám, ještě se o ní budeme bavit s trenérem (Davidem Moyesem). Buď během srazu, nebo až přiletím. Vím ale, do čeho jdu," prohlásil Král.

Na Spartak, v němž působil od září 2019, bude vzpomínat jenom v dobrém. "Byl to jeden z nejlepších kolektivů, jaké jsem zažil. I kluci ve vedení, trenér Domenico (Tedesco), to byla paráda. Povedly se nám krásné zápasy, emoce od fanoušků byly skvělé. I ve městě bylo cítit, že skoro všichni fandí Spartaku. Na město, na klub i na všechny kluky vzpomínám velice dobře," uvedl Král.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy