Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Král odchází z Hradce do Belgie. Eupen uplatnil výstupní klauzuli

Fotbalista Jan Král končí v Hradci Králové a nově bude hrát za belgický Eupen. S patnáctým klubem uplynulého ročníku belgické ligy podepsal český stoper tříletou smlouvu.

Jan Král ještě v dresu Hradce
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Je to přestup, který pro nás přišel jako blesk z čistého nebe. Příliš mnoho jsme s ním dělat nemohli, celek z Beneluxu se rozhodl uplatnit výstupní klauzuli. My Honzovi děkujeme za zápasy, které v týmu odehrál, a za vše, co pro klub udělal. Přejeme mu do budoucna hodně štěstí," řekl sportovní ředitel Hradce Králové Jiří Sabou.

"Samozřejmě je to pro něj obrovský posun v kariéře, jde o velké zahraniční angažmá. Nebude to pro něj snadné, ale věřím, že to zvládne. Pochopitelně mu k přestupu blahopřejeme a budeme mu i do další části jeho fotbalového života držet palce," uvedl Sabou.

V Eupenu o Králově přínosu pro mužstvo nepochybují. "Během své mladé kariéry se rychle vypracoval z mládežnického reprezentanta v pravidelného hráče nejvyšší české soutěže. Jsme přesvědčeni, že se prosadí i v belgické lize a udělá s námi další krok v kariéře. Se svým talentem, postavou a tím, jakou umí být hrozbou ze standardních situací, má nejlepší předpoklady z našich stoperů," prohlásil generální ředitel klubu Christoph Henkel.

Král hrál v minulosti za Mladou Boleslav, Varnsdorf a německý druholigový klub Erzgebirge Aue. V české lize odehrál 39 utkání, v nichž vstřelil čtyři branky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články