Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Kozákův velký den: První gól v reprezentaci a zájem AC Milán

Budapešť - Fotbalový útočník Libor Kozák prožil v Budapešti, kde pomohl české reprezentaci k remíze 1:1 v přípravném utkání s domácím Maďarskem, jedinečný den. Povedlo se mu vstřelit první gól v národním týmu a objevila se také zpráva o tom, že o něj údajně stojí slavný AC Milán. Spekulace o zájmu milánského velkoklubu ale bere zatím spíš s úsměvem a rezervou.

Libor Kozák na reprezentačním srazu
zdroj: ČTK/Kamaryt Michal

Na 23. minutu ze zápasu v maďarské metropoli však Kozák nikdy nezapomene. Při čtvrtém reprezentačním startu se dočkal premiérového zásahu. "Jsem moc rád, že to přišlo. Zase jsem na něj nečekal tak dlouho, ale i tak je to dobře. Protože čím déle útočník na branku čeká, tím víc se to nabaluje," řekl Kozák novinářům. 

Čtyřiadvacetiletý hráč v Maďarsku hýřil aktivitou, jako by chtěl dokázat, že si i v dalších zápasech zaslouží nasazení do základní sestavy. Hned v úvodu selhal ve velké šanci, ale prý se tím rozhodit nenechal. "Chvíli jsem nad tím uvažoval, trošku mě to přibrzdilo, ale člověk musí jít dál a zapomenout. Důležité je věřit si v další šanci, mně to nakonec vyšlo. Hrozně by mě mrzelo, kdybych dnes ten gól nedal," uvedl Kozák. 

Když se trefil ve 23. minutě, téměř svedl úsměvný souboj se spoluhráčem Vladimírem Daridou, který se také dral k jednoduché dorážce do prázdné branky. "Vláďa byl asi v lepší pozici, ale já byl rozhodnutý jít do balonu. Až na poslední chvíli jsem slyšel, jak na mě Vláďa křičel. Kdybych to nedal, asi by mě (Darida) zabil. Musel jsem ukázat sobeckost útočníka," líčil Kozák s úsměvem. "Hlavní je, že to skončilo gólem. Dnes jsme jich mohli dát víc, i ostatní kluci měli hodně šancí. Ale snad jsme si branky schovali na kvalifikaci," podotkl vytáhlý útočník. 

Když se chystal na dnešní utkání, přilétly k němu žhavé "drby" z Itálie. Deník Tuttosport přišel s informací, že by se Kozák mohl stěhovat do AC Milán. "Rossoneri" údajně shánějí náhradu za zraněné střelce Maria Balotelliho s Giampaolem Pazzinim a český reprezentant je prý jednou z vyhlédnutých posil. O Kozákově odchodu z Lazia se pravidelně spekuluje každé přestupové období. Opavský rodák, který se v minulé sezoně stal s osmi góly nejlepším střelcem Evropské ligy, v Římě nedostává tolik příležitostí, kolik by si představoval.

Kozák zprávám o zájmu Milána, kde zatím z Čechů hrál pouze Marek Jankulovski, nepřikládá větší váhu. "Radši se o tom moc bavit nebudu, nechci se pouštět do nějakých dalších spekulací. Uvidíme, co se v srpnu bude dít. Musíme si sednout s mým manažerem i zástupci Lazia a probrat další kroky. Každopádně pro každého je příjemné už jen to, že se o něj AC zajímá. Já jsem ale nohama na zemi," uvedl Kozák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy