Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Kozák si zlomil nohu a do konce sezony už si nezahraje

Birmingham - Reprezentační útočník Libor Kozák přijde o zbytek sezony. Čtyřiadvacetiletý fotbalista Aston Villy si na čtvrtečním tréninku zlomil nohu a dnes ho čeká operace.

Libor Kozák
zdroj: avfc.co.uk

Bývalý hráč Opavy se podle britských médií zranil při nezaviněné srážce se spoluhráčem Ciaranem Clarkem. "Nejdříve jsem si myslel, že se jen srazili kopačkami. Libor ani nevydal žádný zvuk. Nikdo nevěděl, co se stalo, až pak jsme to uviděli. Je to pro nás velká rána," citoval web listu Birmingham Mail trenéra Aston Villy Paula Lamberta.

Kozák v létě přestoupil do anglického klubu za zhruba sedm milionů liber z Lazia Řím, kde působil pět let. V tomto ročníku nastoupil ve 14 utkáních Premier League a vstřelil čtyři branky, což je společně s belgickým útočníkem Christianem Bentekem nejvíce z týmu. Aston Villa je po 20 kolech v tabulce na jedenáctém místě.

Kozák bude chybět také trenérovi národního týmu Pavlu Vrbovi v přípravách s Norskem (5. března) a pravděpodobně i s Finskem (21. května). "Byl to jeden z hráčů, s nimiž jsem do nejbližších utkání počítal. Teď nezbývá, než abych mu popřál co nejrychlejší uzdravení," uvedl kouč. Kozák v reprezentaci dosud odehrál osm utkání a vstřelil dvě branky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy