Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Kovařík: V odvetě musíme hrát, jako by to bylo 0:0

Plzeň - Přestože si do odvety 2. kola Evropské ligy s Neapolí přivezli plzeňští fotbalisté velmi komfortní náskok 3:0, nechtějí se tím nechat ukolébat. Do čtvrtečního utkání prý nastoupí se stejným odhodláním a bojovností, jako kdyby zápas skončil 0:0. Sérii ještě nepovažují za rozhodnutou a rozhodně nechtějí Neapol podcenit.

Jan Kovařík
zdroj: isifa/mafra autor: Ladislav Němec

"Musíme hrát, jako by to bylo 0:0. Tedy naplno. Budeme se snažit hrát náš fotbal. Přece jen lépe útočíme, než bráníme, takže doufám, že i pro diváky to bude pěkný zápas," řekl záložník Jan Kovařík a podobně smýšlejí i další hráči. "Samozřejmě výsledek 3:0 je krásný, ale musíme si uvědomit, že to byl stále jen první zápas. Druhý krok bude ještě zatraceně těžký," varuje zkušený Daniel Kolář.

"Každý z nás ví, o co hrajeme. Máme to fantasticky rozehrané a byla by škoda, kdybychom to pokazili. O podcenění tak nemůže být ani řeč. Čeká nás přední italský tým, který si navíc bude chtít napravit pověst. Každý z nás bude hrát na sto procent, abychom to dotáhli do vítězného konce," doplnil bek Radim Řezník.

Plzni by prý situaci výrazně neulehčilo ani to, kdyby Neapol s vědomím velké ztráty šetřila opory a nasadila náhradníky. "V Neapoli není žádné áčko nebo béčko. Tam je dvacet hráčů, kteří mohou okamžitě nastoupit. Určitě nepřijedou odevzdaní, naopak se pokusí hrát o postup," řekl Kolář. "Možná to bude ještě těžší zápas než v Neapoli, protože to budou chtít zvrátit," dodal.

Pro Kovaříka a Stanislava Tecla půjde o premiéru na plzeňském stadionu po lednovém příchodu z Jablonce, respektive Jihlavy. "Hrál jsem tam za Jablonec a byla tam výborná atmosféra, takže se rozhodně těším, až si ji vyzkouším i jako domácí hráč," řekl Kovařík. "Také tam bude přítelkyně a možná mamka se sestrou. Pozdravy na tribunu ale poletí spíš až po utkání. Vždy se snažím soustředit se na výkon a nechci se rozptylovat," dodal.

Zájem o utkání je i na Slovensku, kde chtějí vidět nejen reprezentanty v dresu Plzně, ale i hvězdu Neapole Marka Hamšíka. "Já mám lístky i pro lidi z Humenného, odkud pocházím. A to je do Plzně snad tisíc kilometrů, takže ten zájem je tam enormní," prozradil stoper Marián Čišovský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy