Je nám líto, video expirovalo.

Kovařík se omlouvat nemusí. Dovolání Berbra a Damkové neuspělo

Nejvyšší soud s konečnou platností potvrdil, že se bývalý rozhodčí Tomáš Kovařík nemusí omlouvat Romanu Berbrovi a Dagmar Damkové. Nejvyšší instance v říjnu bez veřejného jednání odmítla jejich dovolání.

Roman Berbr a Dagmar Damková
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Partnerská dvojice se dožadovala omluvy kvůli rozhovoru pro deník Sport, v němž Kovařík v roce 2015 uvedl, že Berbr rozhodčí ovládá a ovlivňuje. Podle pražských soudů se prokázalo, že výroky mají reálný a pravdivý skutkový základ.

Někdejší vlivný funkcionář Berbr je od října mezi 20 obviněnými v kauze údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy. Je ve vazbě.

Ve sporu s Kovaříkem o omluvu dal Obvodní soud pro Prahu 9 nejprve v roce 2016 za pravdu Berbrovi s Damkovou, poté ale zasáhl odvolací senát Městského soudu v Praze a nařídil změnu soudce. V dalším kole už obvodní soud žalobu zamítl a odvolací instance verdikt potvrdila, stejně jako nyní Nejvyšší soud.

S tvrzením o Berbrových údajných mafiánských praktikách vystoupil v roce 2015 jako první rozhodčí Libor Kovařík, který následně ukončil kariéru sudího. Ke kritice se poté přidal Tomáš Kovařík a někteří další rozhodčí, na což Berbr a Damková reagovali sérií žalob. Dvojice neuspěla ani ve sporu s dalším bývalým rozhodčím Antonínem Kordulou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy