Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Kovařík po nařízené penaltě: Takových soubojů je ve vápně dost

Nakonec to dopadlo smolně. Jan Kovařík poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě Plzně a dlouho to vypadalo, že po utkání bude slavit vítězství svého týmu. Jenže poté přišel jeho faul v nastavení duelu, po kterém CSKA Moskva srovnalo z penalty na remízu 2:2. Kovaříka celá situace po utkání hodně mrzela, svůj souboj ale nepovažoval za neobvyklý.

Jan Kovařík
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Za prvé bychom v 95. minutě měli udržet balony vepředu, aby vůbec k takovým situacím nedocházelo. Myslím si, že takových soubojů je ve vápně dost. Zvlášť při standardkách se používají ruce. Byli jsme spolu v kontaktu a bohužel si to rozhodčí vybral," řekl Kovařík.

Nedovolený zákrok mu pokazil první start v zahajovací sestavě Viktorie v ročníku. "Kdo by nebyl v základu rád, navíc ještě v Lize mistrů. Chtěl jsem se za tu příležitost odvděčit nějakým dobrým výkonem. Snažil jsem se to odmakat na sto procent. Hodně mě ale mrzí ztráta dvou bodů, protože jsme byli hrozně blízko výhře," litoval Kovařík.

Tempo "milionářské" soutěže, kam se Plzeň vrátila po pěti letech, stíhal i přes své současné menší herní vytížení. "Nebylo to až tak špatné. Dobře jsem trénoval a odehrál jsem pár zápasů v juniorské lize, kde se hodně běhá. Co se týká kondice, tak tam rozhodně problém nebyl," konstatoval rodák z Mostu.

Domácí i přes výsledek svého soupeře především v prvním poločase přehrávali. "Dobře jsme vykrývali prostory a nenechali jsme je vůbec hrát průnikové přihrávky dopředu," chválil Kovařík. "Oni ve druhém poločase trochu změnili rozestavení a to nám dělalo problémy. Logicky se chytli gólem na 2:1 na začátku poločasu," našel zlomový okamžik ve 49. minutě.

"My jsme se poté podvědomě malinko stáhli. Měli jsme být víc vepředu. Chtěli jsme přitom co nejdéle udržet výsledek 2:0, aby to museli otevřít a odkrýt nám tím okénka. To jsme bohužel nezvládli, ale oni kromě jedné šance podle mě stejně nic neměli. Jen navíc gól z jasného ofsajdu," uvedl Kovařík.

Plzeňský tým si remízou zkomplikoval svůj cíl skončit ve skupině G, kde je vedle CSKA ještě Real Madrid a AS Řím, do třetího místa. "Určitá komplikace to je. Ale je to začátek. Viděli jsme, že se s nimi dá hrát. V Moskvě si to s nimi můžeme rozdat znovu," mínil Kovařík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy