Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kouč Uhrin se vrací do rumunského Temešváru

Praha - Fotbalový trenér Dušan Uhrin mladší se vrací do Temešváru, kde působil již v letech 2007 a 2008. S vedením klubu podepsal smlouvu na rok a půl. Třiačtyřicetiletý kouč naposledy vedl kyperský AEL Limassol, tam ale v září již po třech ligových zápasech skončil. Uhrin se vrací do známého prostředí, kde s tehdejším týmem vybojoval premiérový start v evropských pohárech. Přestože i v následující sezoně 2008/09 patřil Temešvár k nejlepším v lize, majitel klubu Marian Iancu jej vyhodil. "To, co se stalo před dvěma lety, jsme si vyříkali a vztahy se urovnaly. Velkou zásluhu na tom má hlavně nový sportovní ředitel Daniel Stancu," prozradil český kouč.

Ten přiznává, že v klubu stále nepanují ideální finanční podmínky, ale nyní vstupuje do Temešváru v silnější pozici. "I primátor města, které patří ke sponzorům klubu, si mě přál. Na oficiální prezentaci se sešlo asi 500 fanoušků, bylo to příjemné," dodal.

Uhrin: Chceme hrát evropské poháry

Temešvár ztrácí z druhého místa rumunské ligy na vedoucí Galati pět bodů a podle Uhrina bude cílem účast v evropských pohárech. "Máme kvalitní kádr s hodně útočnými hráči. Potřebujeme pouze jednoho či dva nové hráče," doplnil Uhrin, jenž z předchozího působení zná zhruba polovinu týmu.

Nejzkušenějším hráčem je mnohonásobný reprezentant Cosmin Contra, který zastával v posledních měsících roli hrajícího trenéra. V kádru jsou i stoper Jiří Krejčí a reprezentant Lukáš Magera, toho ale čeká po operaci kotníku rehabilitace.

Uhrin si udělal trenérské jméno především v Mladé Boleslavi, se kterou vybojoval třetí místo v sezoně 2006/07. Poté se vydal na zahraniční štaci a kromě Temešváru krátce vedl i Kluž a AEL Limassol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy