Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín světového badmintonu

Kouč Suchopárek zůstává u jednadvacítky i pro další kvalifikační cyklus

Fotbalová asociace ČR prodloužila smlouvu s trenérem reprezentace do 21 let Janem Suchopárkem, který s týmem postoupil na červnové mistrovství Evropy. Nový kontrakt platí do konce příštího kvalifikačního cyklu. "Dostat se na závěrečný turnaj nebylo vůbec snadné," podotkl předseda FAČR Petr Fousek.

Trenér Jan Suchopárek
zdroj: ČTK

Suchopárek vede jednadvacítku od předloňského léta, kdy nahradil Karla Krejčího. S mladíky přes baráž prošel na ME, kde ve skupině v Gruzii s týmem narazí na Německo, Anglii a Izrael.

Třiapadesátiletý bývalý reprezentační obránce měl původně smlouvu do konce uplynulého kvalifikačního cyklu s automatickou opcí v případě postupu na závěrečný turnaj. Vedení FAČR s ním nyní ještě před startem šampionátu prodloužilo kontrakt.

"Jsme rádi, že jsme prodloužili smlouvy s úspěšným realizačním týmem, který vede reprezentaci do 21 let," řekl Fousek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Nizozemsko

Suchopárek v minulosti trénoval také reprezentační osmnáctku a devatenáctku. U týmu do 21 let už dříve působil jako asistent a před předloňským jmenováním do funkce v několika zápasech vedl mužstvo i jako hlavní kouč.

Novým trenérem reprezentační dvacítky výkonný výbor na návrh technického ředitele FAČR Zdeňka Psotky a doporučení sportovní rady jmenoval Pavla Šustra. Ženský výběr do 17 let nově povede Daniel Šmejkal. Vedle Suchopárka asociace prodloužila smlouvy také s koučem týmu do 15 let Karlem Havlíčkem, trenérem šestnáctky Petrem Havlíčkem a Alešem Křečkem, jenž vede mužstvo do 18 let.


Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články