Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zápas o mistra světa v šachu (7. partie)

Kouč Kodaně: Nesmíme začít panikařit

Praha – Hlavně žádnou paniku. Ať se děje, co se děje. K tomu bude nabádat kouč FC Kodaň Roland Nilsson své hráče před středeční odvetou 4. předkola fotbalové Ligy mistrů proti Plzni, která po utkání v Dánsku drží náskok 3:1. Nilsson ví, že druhý duel na hřišti v pražském Edenu bude pro dánské šampiony složitý, ale Kodaň se prý jen tak nevzdá. Podle Nilssona je v silách jeho mužstva v Praze vstřelit tři góly, které Seveřané nutně potřebují k tomu, aby mohli dál snít o postupu.

Roland Nilsson
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Nilsson po prohře v prvním utkání hráčům dokola opakuje, až neztrácejí víru. "Hlavní je, abychom nezačali panikařit, jako se nám to stalo doma. Ať se už zápas v Praze vyvíjí jakkoli," řekl Nilsson na dnešní tiskové konferenci v pražské Synot Tip Areně. "Když ukážeme, co v nás opravdu je, šanci máme," podotkl kouč hostů.

První duel, kdy Plzeň zaskočila Kodaň na jejím stadionu, by podle Nilssona měl být dostatečným varováním. "Právě tam jsme začali zmatkovat poté, co jsme si dali vlastní gól. Otevřeli jsme Plzni prostor k brejkům, dostali druhou branku a vůbec nekontrolovali své emoce. Když jsme snížili, zase jsme byli vzápětí potrestáni dalším gólem. Ve středu musíme zachovat větší klid," konstatoval Nilsson.

Kodaň se prý nepohrne do bezhlavé ofenzivy jako před týdnem, kdy ji Plzeň ztrestala po třech rychlých kontrech. "Ano, musíme hrát útočně a nátlakově, ale také si musíme dát pozor na plzeňské protiútoky. Zkrátka je nutné najít nějakou rozumnou hranici," řekl Nilsson. Podle něj by bylo ideální, kdyby Kodaň znervóznila Plzeň vedoucí brankou. "Rychlý gól by pro nás byl velkým povzbuzením," podotkl bývalý švédský reprezentační zadák.

Dánská strana prý nepovažuje za plzeňskou nevýhodu, že se odveta nehraje na domovském stadionu Západočechů ve Štruncových sadech, ale v Praze. "Nevím, jak jsou na tom na svém hřišti, ale tady (v Edenu) je krásný nový stadion a oni tady už několikrát hráli. Navíc jsme pořád v Čechách, přijeli jsme jako hosté. Výhoda bude pořád na straně Plzně," řekl kapitán Kodaně Mathias Jörgensen.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Plzeňští nepropadají euforii

Trenér Pavel Vrba věří, že Plzeň po úvodní výhře 3:1 už jedinečnou šanci nepromarní. "Já jsem takový mezinárodní trenér, dlouho jsem byl na Moravě, pak na Slovensku, teď jsem na západě Čech… Udal jsem prostě spoustu lístků mezi známé, přijedou se podívat všichni, kdo nám věří," řekl Vrba. "Ukazuje to, že diváci jsou asi s Plzní spokojení a chtějí nám pomoci k historickému úspěchu," dodal.

Trenér Plzně Pavel Vrba:

"Ano, středa může být mimořádným dnem. V kariéře už jsem zažil zápasy, které nás posouvaly k titulům, třeba i v mládeži… Ale Liga mistrů, to je třešnička, momentálně to nejmimořádnější, co může být."

Plzeňští prý stále nepodléhají euforii, byť mají dvojzápas s Kodaní výtečně rozehraný. Čeští mistři mají na dosah šest zápasů s věhlasnými soupeři, a navíc prémii ve výši 226 milionů korun za postup. "Všichni tu šanci cítíme, ale musíme do zápasu jít s úplně čistou hlavou," poznamenal kapitán Pavel Horváth. Ten kvůli zánětu středního ucha vynechal sobotní ligový zápas s pražskou Duklou, ale na středeční duel bude připravený.

Je nám líto, video expirovalo.
Před zápasem Plzeň - Kodaň
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy