Následuje
Sportovní zprávy

Kouč Juventusu po titulu vyzdvihl brankáře. Pinsoglio přitom ani jednou nehrál

Bylo to překvapení. Ne Dybalu, Higuaína či Chielliniho, největší hvězdy Juventusu. Až třetího brankáře Carla Pinsoglia označil trenér fotbalistů Juventusu Massimiliano Allegri za nečekaného hrdinu po zisku sedmého italského titulu v řadě. Osmadvacetiletý odchovanec, který nezasáhl ani do jednoho zápasu, byl prý svým nadšením velkým vzorem pro ostatní hráče.

Carlo Pinsoglio (vpravo) slaví zisk titulu Juventusu
zdroj: ČTK/AP

Pinsoglio se loni vrátil z hostování ve druhé lize, a ačkoli v konkurenci legendy Gianluiggiho Buffona a Wojciecha Szczesného dosud neodehrál za Juventus jediný zápas, Allegri oceňuje, že nezahořkl a podporoval spoluhráče v cestě za dalším titulem.

"Nemá smysl vypichovat jedno jméno, ale pokud bych měl vybrat, tak radost mi dělal Pinsoglio. Jeho oddanost klubu je přesně to, co chci u hráčů vidět," prohlásil Allegri. "Přišel po dvou letech v Livornu a Latině, ale skvěle zapadl do kádru a nakazil ho svým nadšením. Mít v týmu hráče s takovými hodnotami vždy usnadňuje cestu za našimi cíli," dodal kouč.

Radost hráčů Juventusu
zdroj: Reuters

Allegri ve všech čtyřech sezonách na lavičce Juventusu získal double za titul a pohár. Připouští, že se to bude těžko opakovat. "Vyhrávat není nikdy snadné. Naší největší silou ale je, že zůstáváme v klidu za každé situace a nepanikaříme. Víme, že k cíli se dostaneme jen po malých krůčcích. Nestává se nám, že tým propadne nadšení, a pak tři dny nato selže," těší Allegriho.

Ačkoli s Juventusem už získal téměř vše, nechystá se odejít za novou výzvou. "Pokud mě nevyhodí, zůstanu i v další sezoně. Znovu začneme od nuly a budeme muset dokazovat svou kvalitu. Cílem opět bude bojovat na všech frontách o titul. O motivaci máme postaráno," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy