Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bojové sporty

Kouč Jarolím skončí, pokud Slavia v Ostravě nezíská aspoň bod

Praha - Pokud fotbalisté Slavie Praha neuspějí v pondělním ligovém utkání v Ostravě, trenér Karel Jarolím u týmu skončí. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil ředitel mistrovského klubu Petr Doležal. Slavia prohrála předchozí dva zápasy, a když nebude bodovat ani s Baníkem, mužstvo by převzali trenér rezervy Miroslav Janů a sportovní ředitel klubu Michal Šrámek.

"S ohledem na momentální situaci, která neodpovídá naším cílům, jsme hledali nějaké řešení," řekl Doležal po nočním jednání zástupců Slavie, kteří začali situaci řešit v pátek po návratu předsedy představenstva Tomáše Rosena ze zahraničí.

"Máme před sebou tři zápasy se Spartou, z toho dva v Ondrášovka Cupu. Když ten zápas v Ostravě zvládneme, a já tomu věřím, tak trenér Jarolím se svým realizačním týmem sezonu dokončí. Ta změna by byla krajní situace," uvedl s tím, že Slavia musí v Ostravě vyhrát nebo alespoň remizovat.

Je nám líto, video expirovalo.
Trenér Jarolím při neúspěchu v Ostravě odstoupí

Petr Doležal, ředitel Slavie:

"Ten zápas považujeme v lize za klíčový. Jde vlastně o šest bodů, kdyby nám i Ostrava bodově ještě více unikla, tak by to bylo zlé."

Slávisté prohráli poslední dvě utkání se Slováckem a doma s Libercem a v tabulce ztrácejí na vedoucí Spartu už dvanáct bodů. V pondělí ji čeká Baník, který je v lize čtvrtý a má o osm bodů více.

Jarolím připustil, že je to trochu nestandardní situace. "Ale každopádně celý realizační tým i mužstvo uděláme vše pro to, abychom v Ostravě uspěli. Právě takový zápas může všechno otočit, ať před zápasy domácího poháru, či ligy," řekl kouč, jenž vede Slavii už pět let. "Nevnímám to tak, že hráči budou hrát za mě, ale v první řadě za sebe a klub," konstatoval.

Třiapadesátiletý trenér od svého příchodu v dubnu 2005 vedl v lize Slavii zatím ve 150 zápasech, z nichž 81 bylo vítězných a jen sedmadvacetkrát mužstvo prohrálo. V předchozích dvou sezonách dovedl tým k mistrovským titulům a vybojoval i historický postup do Ligy mistrů v roce 2007.

Logo Slavie Praha
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy