Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Kouč Bulharů Penev: Kdybychom hráli v jedenácti, Dánové by neměli šanci

Sofia - Fotbalisté Bulharska v "české" kvalifikační skupině B o postup na mistrovství světa podruhé ztratili doma body, po remíze s Italy se rozešli smírně 1:1 s Dány. Podle kouče Ljuboslava Peneva zkazil páteční duel rozhodčí, když chybně už ve 26. minutě jeho tým oslabil o vyloučeného Ivana Bandalovského.

Bulhaři se radují z gólu
zdroj: Isifa/EPA

"Dánové by absolutně neměli šanci na jediný bod, kdybychom hráli v jedenácti. Jsem si tím na tisíc procent jistý. Byli jsme skvělí, přestože jsme hráli jen v deseti, takže jsem zklamaný, že jsme přišli o dva body," řekl tradičně sebevědomý Penev.

Utkání prý zkazili rozhodčí

Bandalovski, který přihrávkou na Rangelova zařídil jediný gól Bulharů, byl rovnou vyloučen, poté co nevybíravě naskočil do protihráče Daniela Wasse. Podle Peneva však okamžik nezvládli hlavně francouzští rozhodčí. "Nerad komentuji sudí, ale myslím si, že jsou to oni, kdo zkazili dnešní párty. Nebyli dost dobří na tuto úroveň," prohlásil.

Hlavního rozhodčího Tonyho Chaprona museli při odchodu do šaten před rozvášněnými domácími fanoušky chránit policisté a faulovaný obránce Evianu si do vystřídání "užíval" pískot při každém dotyku s míčem. "Myslím si, že to byl bezohledný zákrok a červenou kartu si zasloužil," řekl Wass deníku Ekstra Bladet.

"Proti deseti hráčům by se mělo vyhrávat, ale stále to byl složitý zápas. Na tomto hřišti to bude mít těžké každý. Musíme se co nejdříve dostat zpět na koně," myslel třiadvacetiletý Wass se sebevědomím na úterní duel s Italy v Miláně, přestože jeho tým má zatím na kontě jen dva body za remízy. Bulhary čeká duel na Letné proti české reprezentaci.

Olsen: Beru to jako malou porážku

Ani trenér Dánů Morten Olsen z remízy nejásal. "Beru to jako malou porážku. Oni po vyloučení začali bránit s mnoha hráči za míčem, ale nejvíc nespokojený jsem stejně s první půlhodinou," řekl. Jeho tým sice srovnal pět minut před přestávkou zásluhou Bendtnera, po půli byl ale nejblíže brance, když Eriksen nastřelil horní tyč.

Na vyloučení zareagoval Olsen rychlým střídáním. "Měli jsme najednou vzadu příliš hráčů, tak jsem poslal jednoho dopředu. Ale předvedli jsme toho málo, musíme naši hru především zjednodušit," prohlásil Olsen.

Utkání bude mít nejspíš disciplinární dohru, hosté si chtějí stěžovat u FIFA na rasistické urážky na adresu střídajícího dánského obránce tmavé pleti Patricka Mtiligu. "Neříká to nic o nás, ale jen o nich. Takový je fotbal. Věděli jsme, na co tady můžeme narazit, byli jsme na to připravení," řekl Wass.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy