Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Koubek: Ze střetnutí s Larnakou šlo udělat větší drama

Mladá Boleslav - Trenér mladoboleslavských fotbalistů Miroslav Koubek i přes vyřazení z 3. předkola Evropské ligy hráčům poděkoval za jejich snahu vykřesat z odvety s AEK Larnaka naději na postup. Pár minut po remíze 2:2 v něm ale přetrvával pocit, že z utkání šlo udělat větší drama a že postupová šance nebyla tak daleko, jak by se po úvodní prohře 0:3 mohlo zdát. "Cítím, že z toho zápasu šlo udělat drama. Bylo tam dost zajímavých situací, ale chyběla nám lepší finální kreativita. Navíc soupeř potvrdil svou kvalitu. I když jsme jim toho moc nedovolili, tak oni to málo využili," uvedl Koubek. "Oceňuji ale snahu mužstva a jeho morálku. Kluci to nezabalili a snažili se o vítězství," dodal.

Litoval zejména 43. minuty, kdy Jan Štohanzl zahodil šanci a naopak soupeř otevřel skóre. "To byl zlomový moment. Kdyby Štohanzl dal, byl by poločas 1:0, a ne 0:1. Pak by s tím šlo něco dělat. Hned vzápětí jsme ale nechali více prostoru Garcíovi, který umí dávat přihrávky do náběhu a poslal do šance Pricu, který rozhodl," hodnotil Koubek.

"Ale Štohanzlovi to vyčítat nemohu, protože až na zakončení to udělal výborně. Takový je fotbal. On navíc není žádný střelec," odmítl házet vinu na letní posilu z Bohemians 1905.

Mrzí ho i fakt, že nakonec skončil zápas jen remízou, protože srovnávací penalta podle něj byla přísná. "Koukal jsem se na to v opakovaném záběru a byl tam jen lehký dotyk Janíčka. Je to škoda, protože odehrál velmi dobrý zápas, ale touto situací svůj výkon degradoval," řekl Koubek. "Většina hráčů mě ale dnes potěšila. Například Řezníček se Zahustelem či Chramostou, kteří ukazovali velkou snahu," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy