Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS magazín SP

Koubek už není trenérem Bohemians 1905. Náhradou je Hašek

Praha – Další prvoligový celek se rozhodl ke změně trenéra. Po neuspokojivých výkonech a výsledcích končí na lavičce Bohemians 1905 Miroslav Koubek. Jeho nástupcem se stal Martin Hašek, dosavadní kouč druholigové Vlašimi, který s třináctým celkem prvoligové tabulky podepíše tříletý kontrakt.

Martin Hašek v barvách Bohemians 1905
zdroj: Twitter autor: @FN_liga

Sedmačtyřicetiletý bývalý reprezentant se 14 starty za národní tým už odpoledne povede nové svěřence na prvním tréninku a zápasová premiéra v novém působišti ho čeká v sobotu. Bohemians přivítají předposlední Jihlavu, které s odstupem pouhých čtyř bodů na Pražany patří první sestupová pozice. Od poslední Příbrami dělí "Klokany" bodů šest.

"Již před měsícem mě trenér Koubek informoval, že by rád po sezoně skončil. I na základě jeho rozhodnutí jsme hledali pro Bohemku od léta nového trenéra a Martin Hašek byl v našem úzkém výběru. Kvůli nepříznivým výsledkům z posledních týdnů se ale celý proces urychlil," uvedl sportovní ředitel Bohemians 1905 Miroslav Držmíšek.

Koubek přišel do Ďolíčku loni v květnu. Předtím trénoval Kladno, Mladou Boleslav, Ostravu nebo Slavii. Působil také v Plzni, se kterou před dvěma lety získal mistrovský titul. Bohemians 1905 vedl naposledy v úterním čtvrtfinále poháru s Mladou Boleslaví, jež po remíze 1:1 po prodloužení uspěla v Ďolíčku 4:3 v penaltovém rozstřelu.

Je nám líto, video expirovalo.
Miroslava Koubka nahradí na lavičce Bohemians 1905 Martin Hašek

"Před několika týdny jsem dospěl k závěru, že i přes podepsanou tříletou smlouvu bude mé působení v Bohemce pouze roční. Po výsledcích v minulých kolech jsme se domluvili s představenstvem klubu na předčasném ukončení naší spolupráce. Myslím si, že za práci v Bohemce se nemusíme stydět," dodal.

Hašek už v první lize trénoval v sezoně 2011/2012 Spartu. Za sebou má také angažmá v druholigových klubech v Sokolově a Pardubicích. Do Vlašimi zamířil loni v lednu a po 20 kolech aktuálního ročníku druhé ligy figuruje jeho nyní již bývalý celek na šestém místě.

"O zájmu Bohemky jsem se dozvěděl při cestě na (nedělní) zápas s Baníkem Ostrava, kdy mi volal trenér Koubek. Řekl mi, že mě pravděpodobně bude Bohemka kontaktovat a že se tak nejedná za jeho zády. S trenérem Koubkem mám dobré vztahy a právě on mě na pozici trenéra členům vedení klubu doporučil," uvedl Hašek. "Chtěl bych zdůraznit, že přicházím po trenérovi, který zde odváděl dobrou práci, na podzim bych řekl výbornou," dodal Hašek.

Jeho prioritou je ukončit v sobotu s Bohemians čekaní na ligovou výhru, které trvá už deset kol. "Mým úkolem bude snaha dostat do hráčů víru, v rámci možností sebevědomí a bojovnost," uvedl. "Že mě oslovila Bohemka, je pro mě krok nahoru. Nebudu říkat, že jsem odmalička Bohemák. Nad postelí jsem měl jiné plakáty. Pamatuji si ale, že hráči Bohemky tvořili základ reprezentace, já to jako malý kluk vnímal a najednou se po 40 letech stávám trenérem tohoto klubu," doplnil.

V Bohemians se potká se svým nejstarším synem Martinem. "Ke spojení trenér a hráč dochází potřetí. Poprvé to bylo v Pardubicích, podruhé ve Vlašimi, kde byl Martin první. Nyní se potkáváme v Bohemce, kde byl Martin také první. To vypadá, jako když mi to angažmá domlouvá on, ale není to pravda, je to jen shoda náhod," dodal Hašek s úsměvem.

Zdroj
aktualne.cz, ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy