Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Koubek: Jsem na hráče pyšný. Vyhráli jsme zaslouženě

Plzeň – Po závěrečném hvizdu se usmál a zaťatou pěstí spokojeně vystřelil do vzduchu. Trenér Plzně Miroslav Koubek měl po výhře nad Spartou pro svůj tým pouze slova chvály. "Byl to společně se zápasem s Teplicemi nejlepší výkon, jaký jsem od svého příchodu do Plzně od týmu viděl," řekl po ukončení pětizápasové série, v níž jeho tým nedokázal Pražany porazit.

Miroslav Koubek
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Byla to dramatická bitva a na své mužstvo jsme opravdu pyšný a hrdý. Zaslouženě jsme vyhráli, mohlo to být i vyšším rozdílem," řekl Koubek na pozápasové tiskové konferenci. "Zisk tří bodů je pro nás velice sladký. Sparta ale nevystřelila na branku, což jen dokládá naše zasloužené vítězství," dodal.

Hlavní je podle něj zisk tří bodů, ale výkonu proti Spartě si Koubek cenní rovněž hodně. "Vždycky jsou nejdůležitější body, protože podle nich jsme hodnoceni. Ale když se k tomu přidá i takový výkon, tak je tam ještě větší pocit z dobře odvedené práce. Byl to společně se zápasem s Teplicemi nejlepší výkon, jaký jsem od svého příchodu do Plzně od týmu viděl," doplnil Koubek.

Viktorii k triumfu hodně pomohla 12. minuta a gól Lukáše Hejdy z rohového kopu. "Začali jsme tak, jak jsme si představovali. Snažili jsme se Spartu zaskočit, což se nám gólem Lukáše Hejdy povedlo. Druhý gól byla skvělá akce Pilaře s Hořavou. To nás dostalo až do nečekaně komfortní situace," těšilo Koubka.

Ten před utkáním udělal dvě změny v sestavě oproti předchozím zápasům. Na podhrotu nastoupil místo Daniela Koláře Tomáš Hořava a v útoku dostal poprvé šanci v základní sestavě Jan Holenda. "Hořava si o místo řekl svými výkony. Ve svých pasážích, které v minulých zápasech jako střídající hráč dostal, byl efektivní," vysvětlil Koubek.

"Honza Holenda zas od svého příchodu tvrdě pracuje. Proto dostal šanci. Ke Standovi Teclovi to sice bylo kruté, zvláště poté, co dal v Boleslavi hattrick. Z tohoto lidského hlediska jsem váhal, ale nakonec rozhodla taktická stránka. Honza je zády k brance silnější, Standa je spíše brejkový typ," dodal plzeňský kouč.

Ačkoli má nyní Plzeň na prvním místě tabulky na Spartu náskok čtyř bodů, Koubek to nebere jako výrazný krok za titulem. Spíše si cení získané psychologické výhody. "Teď je třinácté kolo, takže se hraje ještě o 51 bodů. Co jsou v tomto směru čtyři body. Ale souhlasím s tím, co říkal Víťa Lavička před zápasem, že ten, kdo vyhraje tento zápas, dostane psychologický impulz. Výhra nám rozhodně neublíží," dodal Koubek.

Na utkání ho mrzí jen zdravotní problémy reprezentačního beka Radima Řezníka, který kvůli problému se svalem musel střídat. "Možná jsme ho ztratili na delší dobu a to by byl problém, protože v obraně máme veliké napětí, takže nás ještě mohou čekat těžké časy," prohlásil Koubek, který by na pravou stranu obrany mohl postavit stopera Romana Hubníka, a po zdravotních problémech se rozehrává František Rajtoral.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy