Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kotal: Výhra potěší, ale mohla být výraznější

Sparťanští fotbalisté znovu zvítězili rozdílem tří branek, trenéru Václavu Kotalovi to ale nestačí. Výhru nad Teplicemi (3:0) sparťanský kouč ocenil, efektivita jeho svěřenců mu ale i tak dělá starosti. Na to, kolik měla Sparta šancí, podle něj padlo branek málo.

Kouč Sparty Václav Kotal
zdroj: Twitter Sparta Praha

Kotalovi chyběl větší hlad po kvalitnějším fotbale. Sparťané v předchozím kole zvítězili v Karviné 4:1. "Naším cílem bylo po utkání v Karviné zopakovat výkon a potvrdit to i výsledkem. To druhé se nám podařilo, vyhráli jsme 3:0, ale přece jenom v Karviné jsme ve druhé půli podali lepší výkon. Trošku mi chyběl větší hlad po kvalitnějším fotbale, i když samozřejmě vítězství si ceníme," řekl Kotal.

"Je to pěkný výsledek, ale pořád máme na čem pracovat. Hlavně v přechodové fázi hrozně spěcháme, místo abychom si vytvořili správnou pozici na průnikovou přihrávku a na zakončení," uvedl sedmašedesátiletý rodák z Náchoda. Pražané rozhodli o výhře proti Teplicím už v prvním poločase, kdy vstřelili všechny tři branky.

"Těší mě, že jsme dali dost gólů, ale zase jsme měli 25 střel. Efektivita je pořád na můj vkus málo, myslím si, že gólů jsme mohli dát víc. Kvalitnější mužstvo v útočné fázi než Teplice by ty chyby, které jsme udělali v přípravných kombinacích, dokázalo potrestat," prohlásil Kotal.

Je nám líto, video expirovalo.
Mareček: Góly dostáváme jako přes kopírák

"Povedlo se nám udržet nulu, to kvituju. Nula je pro mě důležitá, ale víc mě zajímá způsob hry, zakládání útoků a připravit si předfinální a finální situaci," řekl bývalý kouč Jablonce, Hradce Králové a Brna. Místo Benjamina Tetteha nasadil na hrot útoku Libora Kozáka, který se dvakrát zapsal mezi střelce.

"Tetteh měl v posledním utkání tři čtyři gólové šance, ale neproměnil je. Tím, že Teplice hrají z bloku, to znamená na vlastní polovině, jsme nechali křídla tak, jak jsme končili v Karviné, Hložek zprava a Karlsson zleva. Předpokládali jsme, že budou chodit centry ze stran, což se potvrdilo. Jsem rád, že to tam Liborovi dvakrát spadlo," konstatoval Kotal. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy