Je nám líto, video expirovalo.

Koronavirus přiblížil Čecha k návratu ke kariéře. Legenda je zapsaná na soupisku Chelsea

Petr Čech opět v brance Chelsea? Zatím velmi nepravděpodobný scénář, ale díky koronaviru ne nereálný. Londýnský celek legendárního gólmana, který kariéru ukončil v roce 2019 a u "blues" pracuje jako poradce sportovního a technického úseku, zapsal na soupisku pro anglickou ligu. Důvodem je situace okolo pandemie covidu-19 a bývalý český reprezentant je pojistkou, kdyby vypadli zbylí brankáři.

Petr Čech při návratu do Chelsea
zdroj: Twitter Petr Čech

"Sami jsme viděli, že týmy musely dávat pozitivní hráče do izolace. Samozřejmě v současnosti máme brankářů dost, ale člověk nikdy neví. Tím, že bylo místo na soupisce a já jsem coby nouzová varianta připraven, tak jsme se tak rozhodli. Každopádně doufáme, že to nebude potřeba," řekl Čech.

Pravděpodobnost, že by si zachytal za tým, který z pozice trenéra vede jeho bývalý spoluhráč Frank Lampard, je podle něj malá. "Může se ale stát, že někteří hráči se zraní, jiní se budou muset izolovat, a v dnešních dnech, kdy je zápasů hodně a hodně se cestuje, tak tam ta malá pravděpodobnost zkrátka je," uvedl plzeňský rodák.

Je nám líto, video expirovalo.
Čecha zapsala Chelsea na soupisku pro ligu. Jsem jako nouzová varianta připraven, řekl

"Nechceme riskovat, že bychom pak měli problémy s tím, abychom zápasy dohráli. I přesto, že je to nouzová varianta a pravděpodobnost je velice malá, chceme být pojištění," dodal někdejší český reprezentant. Kromě něj jsou na soupisce londýnského celku z gólmanů i Édouard Mendy, Kepa Arrizabalaga a Willy Caballero.

Po konci hráčské fotbalové kariéry Čech několikrát chytal za Guildford v nižší anglické hokejové soutěži. Návratu do fotbalové branky by se nebál. "Věřím, že bych ten zápas zvládl, jelikož trénuji a udržuji se v kondici, a navíc v průběhu letošního roku, kdy se vytvářely bubliny a lidé se nemohli mísit, jsem s týmem trénoval. Pokud by opravdu došlo na to, že bych musel zápas odehrát, tak bych to zvládl," konstatoval Čech.

Na zapsání na soupisku se dohodl s Lampardem. "Byl to vlastně i jeho nápad, že když už s týmem trénuji, tak by bylo rozumné mě pro jakýsi nouzový případ napsat. I když samozřejmě doufáme, že to nebudeme potřebovat," prohlásil bývalý gólman Blšan, Sparty či Rennes.

Nejúspěšnější období kariéry prožil Čech právě v Chelsea. Vyhrál s ní Ligu mistrů i Evropskou ligu, čtyřikrát Premier League, čtyřikrát Anglický pohár a Superpohár a třikrát anglický Ligový pohár.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy