Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kop do fanouška bude možná posledním kopem kariéry. Evru čeká tvrdý trest

Nezvládnutí emocí před zápasem Evropské ligy na hřišti Guimaraese podle všeho vyjde Patrice Evru draho. S obráncem Marseille, který před čtvrtečním utkáním během rozcvičky nakopl fanouška svého týmu a jako první hráč v historii soutěže byl vyloučen ještě před úvodním hvizdem. Podle francouzských médií by incident mohl šestatřicetiletého obránce donutit i ukončit kariéru.

Patrice Evra z Marseille kope jednoho z fanoušků
zdroj: ČTK/AP/ autor: Luis Vieira

Disciplinární řízení s ním zahájila UEFA a klub hráče dočasně suspendoval. Podle oficiálního prohlášení Olympique si vedení pozvalo Evru na pohovor a po něm rozhodne o trestu. Funkcionáři ale zároveň na základě interního vyšetřování odsoudili i nepřijatelné chování ze strany fanoušků a nevyloučili, že proti nim podniknou právní kroky kvůli vniknutí na hřiště.

Fanoušci Marseille před utkáním v Portugalsku dávali najevo, že jsou nespokojeni s výsledky týmu. Evra se s nimi začal hádat, a když se několik fandů dostalo za jednu z branek do blízkosti hřiště a přes reklamní bariéru se dohadovali s hráči, Evra jednoho nakopl.

Chvíli se zdálo, že rozčilený dav vtrhne na hřiště, ale situaci se povedlo uklidnit. Bývalý hráč Monaka, Juventusu Turín či Manchesteru United dostal červenou kartu a nyní bude čelit disciplinárnímu řízení.

Je nám líto, video expirovalo.
Evra nakopl fanouška Marseille a před zápasem uviděl červenou kartu

"Patrice je natolik zkušený hráč, že něco takového si nemůže dovolit. Není mu dvacet, aby reagoval na urážky. Musí umět zachovat klid. Byla to chyba a teď bude muset čekat, co bude následovat," prohlásil trenér Rudi Garcia. "Hrozné ale je, že ty urážky přišly od našich příznivců. Neměli by urážet své vlastní hráče," dodal.

Podle svědectví jednoho z fanoušků se situace vyostřila poté, co Evra podrážděně zareagoval na pokřiky fanoušků, kteří mu vyčítali, že se více věnuje sociálním sítím než fotbalu.

"Chtěli jsme ho nabudit, protože poslední zápasy hrál špatně. On ale úmyslně kopl míč mezi nás a trefil jednoho do hlavy. My pak na něj začali křičet vulgarity a on na oplátku urážel matky fanoušků. A dopadlo to, jak dopadlo," řekl fanoušek William. "Měl by za to pykat. Kdybychom tohle udělali v práci my, tak nás hned vyhodí," dodal na adresu hráče s 81 starty za francouzskou reprezentaci.

Evrův zkrat připomněl situaci z roku 1995, kdy jiný bývalý hráč Manchesteru United Eric Cantona skočil do hlediště a kopem napadl fanouška. Tehdy devět měsíců nesměl hrát fotbal.

Na svém dalším zasedání 10. listopadu se bude případem zabývat UEFA, která je v poslední době nekompromisní v případech násilí na stadionech. Za napadení je podle disciplinárního řádu minimálně trest tři zápasy, ale Evrovi hrozí i několikaměsíční trest. Média také spekulují, že pokud zkušený bek nezamíří například do čínské superligy, mohl by ukončit kariéru.

UEFA bude vyšetřovat i nedostatečnou pořadatelskou službu Guimaraese, která dovolila fanouškům dostat se na hřiště. Marseille hrozí trest za chování jeho příznivců.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy