Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

West Ham má za sebou triumfální jízdu Londýnem. Ještě pořád jsem to nestrávil, řekl Bowen

Fanoušci West Hamu připravili fotbalistům po triumfu v Evropské konferenční lize v ulicích východního Londýna bouřlivé přivítání. Hráče s první velkou trofejí, kterou klub získal po desetiletích, jedoucí v otevřených autobusech s nápisem "vítězové", provázely davy. Triumfální jízda mužstva s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem vyvrcholila před radnicí ve Stratfordu.

Svěřenci Davida Moyese absolvovali oslavnou jízdu po návratu z pražského finále druhého ročníku Evropské konferenční ligy, v němž na stadionu Slavie v Edenu porazili Fiorentinu 2:1.

Autobusy s fotbalisty vyjely od sochy The Champions připomínající hráče West Hamu, kteří pomohli Anglii v roce 1966 k zisku titulu mistrů světa. Ulicemi zaplněnými jásajícími fanoušky se prodíraly jen pomalu, na vítězný tým vezoucí stříbrnou trofej čekaly tisíce lidí.

Bouřlivé oslavy pak vypukly u radnice, kde hráči s fanoušky zpívali a tančili. "Chtěli jsme vyhrát pro fanoušky, přivézt jim trofej, a to se nám povedlo. A podívejte, jak moc to pro nás i pro fanoušky znamená," řekl z balkonu radnice střelec vítězné branky z 90. minuty Jarrod Bowen. "Ten čas, vítězný gól z poslední minuty evropského finále, to nevymyslíte. Ještě pořád jsem to nestrávil," dodal.

Trofej pak fanouškům ukázali společně kapitán Declan Rice s trenérem Moyesem a sklidili obrovské ovace. Do vzduchu vylétly modré konfety a spustily bílé a modré dýmovnice. "Neuvěřitelné. Měli jsme úžasnou podporu v Praze a tady ve východním Londýně je to senzační," děkoval fanouškům Moyes. "Teď si užijeme, co jsme dokázali – 14 výher a jednu remízu v Evropské konferenční lize. Vloni jsme došli do semifinále, ale letos jsme vyhráli," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články