Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympiáda dětí a mládeže 2024

Větší časový posun, let přes Rusko. Plzeň vyrazila do Astany, která je doma při síle

Plzeňští fotbalisté odletěli z Prahy do Astany ke čtvrtečnímu utkání Evropské konferenční ligy. Západočeši vybrali jinou trasu než při srpnové cestě do Kostanaje v závěrečném 4. předkole, po zvolení kazachstánské přepravní společnosti tentokrát poletí přes Rusko. V Astaně je čtyřhodinový časový posun.

Je nám líto, video expirovalo.
Viktoria Plzeň odletěla do Astany

Plzeňští do Kostanaje, kde porazili Tobol 2:1, cestovali z Prahy téměř deset hodin. Kvůli uzavřenému vzdušnému prostoru v Rusku po jeho vojenské invazi na Ukrajinu nejprve absolvovali let do Varny, kde letadlo doplnilo palivo a následně pokračovalo do Kazachstánu.

Nyní Západočechy čeká pětapůlhodinový přímý let, jelikož aerolinky SCAT mohou vstoupit do ruského vzdušného prostoru. Do Astany by plzeňská výprava měla dorazit krátce před půlnocí tamního času. Zpátky do Česka tentokrát vyrazí hned po čtvrtečním zápase.

"Určitě nám zkušenost s Kostanají může pomoci v tom, že víme, jakým způsobem tam reagovat na časový posun. Doufám, že se nám podaří vyhrát i v Astaně," řekl plzeňský asistent trenéra Jan Trousil. "Už víme, jak asi bude probíhat cesta. Teď to bude rychlejší, takže i lepší. Jinak to bude asi jiné prostředí," přidal obránce Robin Hranáč.

Čtvrteční souboj úřadujících kazachstánských mistrů s Viktorií na umělé trávě začne v 16:30 SELČ. Hostům budou chybět dlouhodobí rekonvalescenti, obránci Milan Havel s Luďkem Pernicou.

Svěřenci kouče Miroslava Koubka vstoupili do skupiny C domácí výhrou 1:0 nad kosovským Ballkani, Astana v Záhřebu s Dinamem utrpěla debakl 1:5. "Dinamo samozřejmě bylo lepší, ale Astana vyjela ven a hrála na normálním trávníku, doma je daleko silnější. Je tam bouřlivá atmosféra a diváci je ženou dopředu," uvedl Trousil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články