Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V minulém předkole The New Saints rozstříleli Litevce, teď na ně jde Plzeň

Evropa je na dohled. Nyní stojí fotbalistům Viktorie Plzeň v cestě do Evropské konferenční ligy The New Saints. Ve Walesu nastoupí hráči ze západu Čech k úvodnímu zápasu 3. předkola ve 20:45 a bude to vůbec první pohárové utkání velšského a českého klubu.

Fotbalisté Plzně se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Plzeňský celek má v nové sezoně za sebou čtyři soutěžní zápasy a všechny vítězné, takže spokojenost je namístě. "Vyhráli jsme všechno, co jsme museli nebo měli, a teď nám velí zvítězit znovu. Takže když to bude zase 2:1, tak se asi nic nestane," řekl brankář Aleš Hruška v nahrávce pro média.

"Chceme do skupiny konferenční ligy a uděláme všechno, abychom se tam dostali. Tohle je pro nás další krok," doplnil záložník Miroslav Káčer.

The New Saints před Plzní hladce vyřadili litevské mužstvo Kauno Žalgiris po výhrách 5:0 venku a 5:1 doma, v úvodním předkole postoupili přes severoirský Glentoran. Držitelé rekordních 13 velšských titulů nový ligový ročník zahájí až v polovině srpna.

"Dát jakémukoliv soupeři pět gólů není jednoduché, a když to dáte dvakrát po sobě, tak určitě nějakou sílu a kvalitu ofenzivy máte. Nic, co by mě teď momentálně děsilo, ale určitě se na to budeme muset připravit, protože deset gólů ve dvou zápasech není náhoda," prohlásil Hruška.

Pro domácí, kteří se ještě nikdy nedostali do skupiny evropských pohárů, bude dvojzápas s Plzní náročným testem. "Samozřejmě to bude těžké, ale v Evropě potkáváte lepší a nejlepší týmy. Budeme mít sebevědomí a pokusíme se postoupit do dalšího předkola," uvedl trenér TNS Anthony Limbrick pro klubovou televizi.

Do Cardiffu s Viktorií kvůli zdravotním problémům neodletěli brankář Jindřich Staněk, obránci Milan Havel, Filip Kaša a Václav Míka ani záložníci Aleš Čermák, Lukáš Kalvach a Jan Kopic. Na soupisku se nevešli stoper Šimon Gabriel a letní posila záložník Ondřej Pachlopník, naopak se uzdravil záložník Pavel Bucha.

Odveta se hraje v Plzni ve čtvrtek 12. srpna. Postupující si v závěrečném play-off zahraje o postup do skupiny s vítězem duelu CSKA Sofia - Osijek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy