V Astaně hrálo Ballkani a fanoušci gól neviděli, Pekhart nahrával na trefu Legie

Tomáš Pekhart přispěl k výhře fotbalistů Legie Vašava ve 4. kole Evropské konferenční ligy 2:0 nad týmem Zrinjski Mostar. Český útočník přihrál na první gól. Bezbrankovou remízou skončil zápas čtvrtého kola Evropské konferenční ligy mezi hráči kazašské Astany a kosovského Ballkani ve skupině C, kterou jasně vede Viktoria Plzeň. Na gól přihrál i záložník Jaromír Zmrhal při remíze Slovanu Bratislava 1:1 s Lille.

Astana před dvěma týdny uspěla v Kosovu 2:1, odveta ale nabídla minimum šancí. Ballkani je o skóre druhé před dnešním soupeřem. Čtvrté Dinamo Záhřeb ztrácí na oba konkurenty bod.

Legia Varšava zdolala Mostar i podruhé a výrazně se přiblížila postupu. Pekhart ve 14. minutě po rohovém kopu v krkolomné pozici prodloužil míč na zadní tyč, kde ho poslal do sítě Augustyniak. Po půlhodině hry zvýšil z penalty Josué. Polský celek je s devíti body v čele skupiny E společně s Aston Villou, která zvládla 2:1 domácí duel s Alkmaarem.

Slovan Bratislava udržel remízou s Lille druhou příčku ve skupině A. Slovenským šampionům zařídil bod v 80. minutě po Zmrhalově přihrávce před bránu Čavrič, jenž je se čtyřmi zásahy v čele tabulky střelců soutěže. Stejně gólů má na kontě i nigerijský útočník Orban z Genku, který dnes nastřílel hattrick při výhře 3:2 na půdě Breidabliku.

Trnava v sestavě s českým obráncem Erikem Danielem remizovala 1:1 na hřišti Nordsjaellandu a získala první bod, ztratila ale šanci na účast ve vyřazovací fázi. Na Ingvartsenův gól z pokutového kopu odpověděl po změně stran bývalý plzeňský útočník Ďuriš.

Záložník Antonín Barák zůstal celý zápas na lavičce Fiorentiny při výhře 1:0 na půdě srbského klubu Čukarički. Fialky vedou vyrovnanou skupinu F o dva body před Ferencvárosem a Genkem, jejich vzájemný duel dnes skončil remízou 1:1. Ani jeden z prvních tří týmů dosud neprohrál, poslední Čukarički jsou bez bodu.