Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v bobech Altenberg (monobob)

Skvělá prověrka i možnost se ukázat, řekl Trpišovský před zápasem s Unionem

Čtvrteční úvodní utkání skupinové fáze Evropské konferenční ligy s Unionem Berlín bere trenér Slavie Jindřich Trpišovský jako skvělou prověrku pro méně zkušené hráče a možnost ukázat se na mezinárodní scéně. Sedmý tým minulého bundesligového ročníku považuje kouč Pražanů za komplexního soupeře. K dispozici bude mít i uzdravené duo Ivan Schranz - Taras Kačaraba.

Fotbalisté Slavie slaví trefu Daniela Samka
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Před rokem slávisté vstup do skupinové fáze pohárů nezvládli a v úvodním duelu hlavní části Evropské ligy podlehli 1:3 na půdě izraelské Beer Ševy. "Ano, loni jsme první zápas prohráli, ale ve čtvrtek nás čeká jiný tým. Předtím jsme hráli venku, teď doma. Moc podobností tam není, ani jsme se o tom nebavili. Spíš vnímáme, jaký soupeř proti nám stojí," řekl Trpišovský.

Je nám líto, video expirovalo.
Trpišovský: Union má organizované a technické mužstvo

"Po dlouhé době budeme hrát zápas ve skupině s týmem z přední ligy, při němž tady budou moci být diváci. To v minulé sezoně nebylo. Cílem bude uspět v každém zápase ve skupině. Bude to zkouška pro hráče, někteří z nich budou v evropské soutěži debutovat. Je to skvělá prověrka a také možnost pro hráče se v Evropě ukázat proti takovému týmu. Za poslední roky bylo hodně odchodů směrem do ciziny a předních lig a vždy to bylo na základě jejich výkonnosti v pohárech nebo reprezentaci," dodal Trpišovský.

Union poprvé na evropské scéně

Union si v pohárech zahraje skupinu poprvé. "Union možná nemá takové zkušenosti, ale hraje každý týden Bundesligu s Bayernem, Dortmundem, Leverkusenem. Kdybych měl počítat takhle těžká utkání během sezony, tak jich odehrají víc. Je to typický bundesligový tým. Za poslední dva roky s nimi máme zkušenosti, ať to byl Leverkusen nebo Dortmund. Union skončil jedno místo za Leverkusenem, se kterým jsme loni hráli," podotkl Trpišovský.

Podle něj je hodně pracovitým a takticky vyspělým týmem. "V podstatě hrají v jednom rozestavení, které mají zažité. Odehráli šest zápasů bez změny kromě zranění. Jsou sehraní a organizovaní, hlavně velice pracovití. Je to tým, který je silný ve středu hřiště, po zisku míče vyráží do protiútoku. Nahoře mají dva vysoké, ale typologicky odlišné útočníky. Je to komplexní mužstvo," upozornil Trpišovský.

"Musíme najít míru toho, abychom byli dostatečně schopni udržet se kombinačně na míči a zároveň ho neztrácet v přechodové fázi. To je pak nejsilnější stránka Unionu. Oni umí velice dobře po nějaké horší přihrávce jít do presinku a souboje, kde jsou důrazní. Nesmíme se ani nechat dostat pod tlak, protože postupný útok mají také dobrý. Hrajeme doma, chceme být silní na balonu a nedostat soupeře do hry," doplnil.

Ivan Schranz ze Slavie střílí gól v Teplicích
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Několik slávistických hráčů zůstává na marodce, jiní se už uzdravili. "Taras Kačaraba i Ivan Schranz jsou od pondělí v plném tréninku, takže na utkání budou k dispozici. Připravený by měl být i Aiham Ousou, který také trénuje od pondělí. Peter Olayinka je v takovém stavu, že dohání kondiční manko po zranění a drobné operaci, kterou teď měl," poznamenal Trpišovský.

Kvůli trestu za vyloučení ve 4. předkole Evropské ligy s Legií Varšava nemůže hrát defenzivní univerzál Tomáš Holeš.

"Je to velice nepříjemné, protože Tomáš hraje v dobré formě. Je to náš univerzál, silný ve standardních situacích, což je jedna z předností Unionu. Je také důležitý v komunikaci, při zranění Ondry Kúdely měl na starost organizaci hry. Ale nedá se s tím nic dělat, takže dostanou příležitost ostatní. Bude to pro ně velká zkušenost a prověrka," dodal Trpišovský.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy