Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve vodním slalomu 2024

Schranz bude mimo hru minimálně šest týdnů, má poraněnou hlavu a krční páteř

Ivan Schranz skončil po zápase Evropské konferenční ligy s Ballkani v nemocnici na neurochirurgii. Kvůli poranění hlavy a krční páteře bude chybět Slavii minimálně šest týdnů. Má prasklinu spánkové kosti, očnice a obratle a je možné, že na podzim už klubu nepomůže.

Ivan Schranz musel hřiště opustit na nosítkách
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Velmi smutné zprávy. Ivan Schranz hospitalizován na neurochirurgii ÚVN se zraněními hlavy a krční páteře. Ivane, držíme palce a jsme s tebou," napsal na Twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

"A pro podzim tak bohužel přicházíme o dalšího klíčového hráče," posteskl si předseda představenstva úřadujícího ligového vicemistra.

Pokud by Schranzova rekonvalescence trvala šest týdnů, mohl by ještě stihnout závěr podzimní části, která končí kvůli mistrovství světa netradičně už v polovině listopadu. Pražané ale uvádějí, že slovenský univerzál už Slavii do konce podzimu na hřišti nepomůže.

Slávisté mají už na marodce obránce Jana Bořila, Davida Hovorku, záložníka Tomáše Holeše a zraněný je i nigerijský ofenzivní hráč Yira Sor. V neděli čeká Pražany ligový šlágr s mistrovskou Plzní, po reprezentační pauze pak zbytek Konferenční ligy.

Devětadvacetiletý slovenský fotbalista Schranz v závěru čtvrtečního duelu s Ballkani (3:2) dostal úder kolenem do hlavy a opustil hřiště na nosítkách.

"Se Schranzíkem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva, přejeme mu všichni brzké uzdravení," řekl trenér Jindřich Trpišovský.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Slavia Praha - Ballkani
Zdroj
ČT sport, ČTK, SK Slavia Praha

Hlavní zprávy

Nejčtenější články