Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KP TANY Brno - Antalya 07 Basketbol

Provod se omluvil za penaltu a varuje před Ballkani: Hrají jiný fotbal, než na který jsme zvyklí

Byl to on, kdo se v závěru zápasu Evropské konferenční ligy proti Sivassporu postavil k penaltě. Jenže nedal a Slavia se za výsledek i výkon z Turecka stala terčem kritiky. Lukáš Provod se proto spoluhráčům i trenérům za minelu omluvil, ovšem vše už hodil za hlavu a vyhlíží čtvrteční duel proti Ballakni. Souboj s kosovským šampionem považuje za extrémně důležitý z pohledu boje o postup. 

"Hodil jsem to za hlavu pár hodin po zápase. Omluvil jsem se spoluhráčům i trenérům, protože to velké haló, které bylo po tom zápase, bylo hodně způsobené i mnou. Kdybych penaltu proměnil a vyhráli bychom 2:1, nikdo by se nad tím tolik nepozastavoval, i když to nebyl dobrý výkon. Takhle se o tom hodně napsalo," řekl Provod.

"My jsme si utkání samozřejmě rozebrali, nebyl to od nás vůbec dobrý zápas. Bylo to takové zrcadlo, že se na to musíme ve venkovních zápasech soustředit a snažit se hrát stejně jako doma. Všem jsem se za penaltu omluvil, všichni se za mě postavili a pomohli mi to překonat. Takže teď jedeme dál," doplnil pětadvacetiletý středopolař.

Úvodní domácí zápas skupiny proti Ballkani považuje za stěžejní v boji o postup. Do osmifinále přímo projdou jen týmy z prvních míst v tabulkách, druzí v pořadí se ve vyřazovací fázi o kolo dříve utkají s kluby na třetích příčkách v Evropské lize.

"Extrémně důležitý zápas, musíme se na něj dobře připravit. Postupový klíč je daný těmi zápasy doma. Když budeme vyhrávat doma a něco přivážet z venku, nemělo by se stát, že nepostoupíme. Zápas je hodně důležitý a my k němu tak přistoupíme," prohlásil Provod.

Kosovského nováčka hlavní fáze pohárů nepodceňuje. "I pro nás je to neznámý tým. Včera jsme viděli část jejich zápasu s Kluží. Nebude to vůbec jednoduché, soupeř se stejně jako my musel dostat přes tři předkola, což prokazuje kvalitu. Jejich styl bude jiný, než na který jsme zvyklí z ligy, který proti nám týmy hrajou. Snaží se hrát fotbalově, zakládají hodně odzadu. Hrajeme doma, kde si teď hodně věříme, přijde hodně fanoušků, vyprodaný stadion, hodně se na to těšíme," uvedl Provod.

V březnu se po vážném zranění vrátil na trávníky a cítí se stále lépe. Po zápasech se ale ještě musí šetřit. "Cítím se stoprocentně zdravý, můj stav se s minutami a časem posouvá směrem k lepšímu. Rozdíl je pořád v tom, že tělo na extrémní zátěž nereaguje tak, jak jsem byl zvyklý a jak bych si představoval. Byl jsem zvyklý si hodně přidávat, ale někdy musím naopak ubrat," řekl Provod.

"Když se necítím stoprocentně, byl by nesmysl pro mě jít dva dny po utkání do plného tréninku. Funguje to třeba tak, že jdu do 70 procent tréninků a někdy jdu s fyzioterapeuty. Absolvuju nějakou regenerační jednotku v posilovně nebo jdu rovnou na lehátko. Věřím tomu, že brzy budu schopný odehrát dva celé zápasy v týdnu," doplnil.

Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý ho zařadil mezi náhradníky pro nadcházející zápasy Ligy národů s Portugalskem a ve Švýcarsku. "Samozřejmě věřím, že bych mohl být dodatečně povolaný. Ale je to spíš otázka na trenéra Šilhavého. Já to mohu ovlivnit jen tím, že se budu snažit hrát co nejlíp. To se přesně budu snažit dělat a uvidíme, jak to dopadne," uvedl Provod.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články