Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Pohlídat si brejky a dostat se do nich, říká plzeňský kouč Bílek a počítá ztráty

Bez několika důležitých fotbalistů se bude muset obejít Plzeň ve čtvrtečním zápase s Dynamem Brest. V úvodním utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy nemůže trenér Michal Bílek počítat s brankářem Jindřichem Staňkem, obránci Milanem Havlem a Lukášem Hejdou i se záložníky Pavlem Buchou a Lukášem Kalvachem. Přesto kouč věří, že si Viktoria doma s běloruským soupeřem poradí. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu ve čtvrtek od 18.50 na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Michal Bílek
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Bruno Fahy

"Chybí nám důležití hráči, ale nemám z toho nějak zamotanou hlavu, protože věřím hráčům, kteří tady jsou a nastoupí místo nich. Věřím, že odvedou dobrý výkon a po zápase budeme všichni spokojeni," řekl Bílek.

Zatímco Viktorii čeká premiérový soutěžní duel nové sezony, Brest je po 16 kolech běloruské ligy, která se hraje od jara do podzimu, na šestém místě tabulky. "Jejich hra je založená na poctivé defenzivě, ale hrajou velmi rychle dopředu. Mají v útoku hráče z Ukrajiny (Stanislav Bilenkij), který je velmi dobrý a nebezpečný v pokutovém území, má dobrou střelu. Na brejky a tohohle hrotového útočníka si budeme muset dávat velký pozor," upozornil Bílek.

Je nám líto, video expirovalo.
Plzeň se chystá na Brest. Jsme nachystaní, věří Hybš

"Určitá výhoda rozehranost může být, ale já tomu nepřikládám nějakou velkou váhu. Jsme po přípravě, sehráli jsme tři těžké zápasy. Věřím, že po herní stránce nebudeme zaostávat. Spíš se zabývám tím, jakým způsobem uspět a dostat se do nich," doplnil bývalý trenér české reprezentace.

Sám nemá na Brest příjemné vzpomínky. Loni v srpnu na lavičce Astany prohrál s Dynamem v úvodním předkole Ligy mistrů 3:6. "V mužstvu Brestu došlo k velkým změnám. Já netrénuju Astanu, ale jsem v Plzni. Moje zkušenost opravdu dobrá není a samozřejmě bych si hrozně přál, aby nám tenhle dvojzápas vyšel podstatně líp," prohlásil Bílek.

Díky rozvolnění opatření proti šíření koronaviru může na plzeňský stadion přijít okolo pěti tisíc diváků. "Všichni se moc těšíme, až se fanoušci vrátí na stadion. Teď je to 50 procent, věřím tomu, že v dohledné době se všechno uvolní tak, aby atmosféra na stadionech byla bezvadná. Nehrajeme to jenom tak, že si to tady rozdá dvaadvacet lidí, ale hrajeme to pro fanoušky. Moc se těšíme, že už tady budou," uvedl šestapadesátiletý kouč.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články