Je nám líto, video expirovalo.

Petržela: Rozhodčí si s námi udělají, co chtějí. Mohli by pískat trochu rovinu

Do ostré kritiky rozhodčích se po prohře 2:4 na půdě Kolína nad Rýnem pustil Milan Petržela. Podle něj jeho týmu neodpískal penaltu, zatímco pro domácí "Kozlíky" ano. "Nevím, jestli cítím křivdu. Jsme malý klub, rozhodčí si s námi udělají, co chtějí. Nic nezmůžeme. Myslím si, že by trochu mohli pískat rovinu," řekl devětatřicetiletý Petržela.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po utkání Kolín n. R. - Slovácko

Už po minutě hry zajel slovenský obránce domácích Duda skluzem do útočníka Ondřeje Mihálika a od Aranovského uviděl žlutou kartu. "Pišta říkal, že kdyby bylo video, hráč jde ven, protože ten zákrok nebyl úplně ideální. Potom jsme viděli celý zápas, že si nás rozhodčí maže na chleba. Člověk s tím nic nezmůže," uvedl Petržela.

Nejkontroverznější moment večera nastal za stavu 2:2 v 55. minutě. Jan Kalabiška upadl v pokutovém území po zákroku Nikoly Solda, Ukrajinec Aranovskij ale navzdory protestům hráčů Slovácka i trenéra Martina Svědíka pokutový kop nenařídil. Kalabiška to označil za "zářez".

"Chtěli jsme po rozhodčím, aby penaltu pískl, protože Honza neměl kopačku, měl ji vyzutou. Těžko si ji sám vyzuje. Z tohohle pohledu si myslím, že penalta byla, protože kontakt tam byl. Sice zakončil, ale vlítli do něho dva nebo tři hráči. Kdyby rozhodčí chtěl, tak to písknout může. Tak jak to pískl jim, to mohl písknout i nám. To je ale na nich, jak to vyhodnotí," konstatoval Petržela.

Naopak v 64. minutě po souboji domácího záložníka Dejana Ljubicice se Stanislavem Hofmannem ukázal Aranovskij na značku pokutového kopu, z něhož rakouský reprezentant vstřelil rozdílovou branku na 3:2. Po další trefě stanovil konečný výsledek. "Úplně nevím, jestli penalta byla," podotkl Petržela.

Tým z Uherského Hradiště po úvodním dějství prohrával 0:2. "Myslím si, že jsme zase začali přehnaným respektem. První poločas jsme prohospodařili. Když jsme na ně ve druhém poločase vlítli, vytvářeli chyby, těžili jsme z toho a dali jsme dva góly. Byla škoda, že první poločas jsme se rozkoukávali. Stalo se to v Istanbulu (proti Fenerbahce) i ve Stockholmu (s AIK)," prohlásil bývalý hráč Jablonce, Sparty, Plzně nebo Augsburgu.

"První poločasy, než nasajeme atmosféru nebo než si na to nějakým způsobem zvykneme, nám to trvá hrozně dlouho. Když jsme v nedbalkách, soupeři nás dokážou potrestat. Pak už je těžké se proti nim prosazovat," poznamenal Petržela.

Navzdory dvougólové ztrátě úřadující vítěz českého poháru po změně stran mezi 49. minutou až 52. minutou srovnal. Postarali se o to Kalabiška a povedenou ranou z voleje právě Petržela.

"Byla to euforie, krásný pocit. Ve chvíli, kdy jsme vyrovnali, to do nás všech vlilo krev a obrovské nadšení. Škoda, že jsme obdrželi gól z penalty. Kdybychom udrželi 2:2 ještě chvilku, myslím si, že bychom nějaký gól přidali a třeba si odvezli nějaký bod, protože jsme byli na vlně," mínil devatenáctinásobný český reprezentant.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články